Biegi narciarskie: Polska sztafeta jest piąta na świecie!

Polska sztafeta w składzie Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, Witold Skupień oraz Iweta Faron zajęła piątą lokatę w konkurencji 4×2,5km podczas mistrzostw świata rozgrywanych w kanadyjskim Prince George. 

Złote medale w konkurencji sztafet open zdobyli Norwegowie w składzie Trygve Larsen, Hakon Olsrud, Vilde Nilsen i Eirik Bye z przewodnikiem Eivindem Roedem, którzy dystans 10 km pokonali w 24:48,8 min. Ze srebra cieszyli się Francuzi tracący do mistrzów świata 12,0 s. Trójkolorowych reprezentowali Benjamin Daviet, Anthony Chalencon z przewodnikiem Simonem Valverde oraz Anthony Chalencon. Po brąz z wynikiem słabszym od zwycięzców o 19,4 s sięgnęli Ukraińcy Jarosław Reszetyńskij startujący z przewodnikiem Konstantynem Jaremenko, Bohdana Konaszuk, Grigorij Wowczyńskij oraz Anatolij Kowalewskij z przewodnikiem Oleksandrem Mukszynem. Biało-czerwoni zameldowali się na finiszu w 26:27,1 min, co było piątym czasem dnia. Przed Polakami uplasowali się jeszcze reprezentanci Niemiec. Startowało dziewięć ekip. W naszym zespole dwukrotnie na trasie oglądać mogliśmy duet Piotr Garbowski/Jakub Twardowski, który pobiegł na pierwszej i trzeciej zmianie techniką klasyczną. W stylu łyżwowym zaprezentowali się z kolei przejmujący od nich pałeczkę Witold Skupień oraz kończąca rywalizację Iweta Faron.

W sztafecie mieszanej 4×2,5 km do rywalizacji przystąpiły cztery kraje. Triumfowali Ukraińcy (27:19,2 min) przed Kanadą (+17,4 s) i Niemcami (+1:00,1 min). Stawkę zamknęli Japończycy (+2:50,9 min). Jutro na zakończenie mistrzostw świata rozegrane zostaną biegi długie.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL