Biało-czerwoni z medalami mistrzostw Europy w kręglach klasycznych!

W dniach 28 maja – 3 czerwca odbyły się w Zagrzebiu 19. Mistrzostwa Europy Niewidomych i Słabowidzących w kręglach klasycznych. Biało-czerwoni powrócili z Chorwacji z tarczą, która aż siedmiokrotnie pokryła się złotem.

Podczas europejskiego czempionatu w stolicy Chorwacji biało-czerwoni odegrali pierwszoplanowe role w zmaganiach indywidualnych i drużynowych (kobiet i mężczyzn) oraz grze mieszanej. Indywidualnie po najwyższe laury ze znaczną przewagą nad resztą stawki sięgnęli Zdzisław Koziej (B1) wraz ze Stanisławem Stopierzyńskim (B2). Tytuły wicemistrzów Starego Kontynentu zgarnęły Jadwiga Rogacka (B2) i Maria Harazin (B3), natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Jolanta Lewandowska (B2) oraz Mieczysław Kontrymowicz (B2).

Pozostali biało-czerwoni w końcowej klasyfikacji indywidualnych zawodów wylądowali poza podium. Nielubiane przez większość sportowców czwarte miejsce zajęła Mieczysława Stępniewska (B1), natomiast „oczko” niżej plasowali się Regina Szczypiorska (B1) oraz Irena Curyło (B3). Na ósmych pozycjach znaleźli się Teodor Radzimierski (B2) i Grzegorz Kanikuła (B3), zaś lokaty w drugiej dziesiątce zajęli Władysław Wakuliński (B3 – 11.), Szczepan Polkowski (B1 – 12.) oraz Zbigniew Strzelecki (B3 – 19.).

Gra pojedyncza (single event) przyniosła Polakom kolejne cztery krążki. Złoto pobrzękiwało na szyjach Rogackiej oraz po raz drugi u Kozieja i Stopierzyńskiego. Ze srebra cieszył się Kontrymowicz. Czwarty wynik w stawce miały Stępniewska, a także Lewandowska i Harazin. Szóste miejsce wywalczyła Curyło, ósme – Radzimierski wraz z Kanikułą, a czołową dziesiątkę zamknął Wakuliński.

Kolejne krążki wpadły na konto biało-czerwonych w zmaganiach drużynowych, do których wliczane były wyniki zawodników z każdej z trzech kategorii niepełnosprawności. Męski zespół w składzie Koziej, Polkowski, Stopierzyński, Kontrymowicz, Kanikuła oraz Strzelecki stanął na najwyższym stopniu podium. Żeńskie trio Szczypiorska, Lewandowska i Curyło zdobyło srebrne krążki.

Imponujący medalowy dorobek polskich kręglarzy uzupełniły trofea wywalczone w rozgrywkach mikstów. W B3 triumfował duet Harazim i Kanikuła, natomiast srebrne krążki dołożyli od siebie w B1 Stępniewska wraz z Koziejem oraz Lewandowska ze Stopierzyńskim w B2. Czwartą parą mistrzostw Europy zostali Szczypiorska i Polkowski (B1), a w ćwierćfinale z turniejem żegnali się Rogacka i Kontrymowicz (B2) oraz Curyło i Wakuliński (B3).

————

Fot.: Damir Senčar, HINA

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL