Polska z medalem Mistrzostw Europy w piłce nożnej osób niepełnosprawnych

Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal piłkarskich Mistrzostw Europy osób z amputacjami. W walce o trzecie miejsce Polska pokonała Hiszpanię wynikiem 3:1 w dogrywce (0:0).

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Chociaż obie drużyny grały agresywnie to żadna z nich nie potrafiła wyrobić sobie okazji do zdobycia bramki. W drugiej części meczu Polska miała okazje na prowadzenie jednak po 50 minutach gry na tablicy widniał wynik 0:0.

Wszystko szybko się zmieniło już na początku dogrywki. W drugiej minucie Polskę na prowadzenie wyprowadził aktualny król strzelców tegorocznego sezonu ekstraklasy w AMP Futbolu -Jakub Kożuch. Chwilę później na 2:0 podwyższył Bartosz Łastowski. W ostatniej minucie dogrywki sędzia podyktował jedenastkę dla Hiszpanów. Zaraz po wznowieniu Polacy zdołali jednak zdobyć jeszcze jednego gola. Dosłownie przed ostatnim gwizdkiem bramkę na 3:1 zdobył Łastowski.

Brąz ME to największy sukces naszej reprezentacji. Serdecznie gratulujemy!

————

Fot.: Bartłomiej Budny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL