Praga szczęśliwa dla biało-czerwonych. Polacy na trzecim miejscu w międzynarodowym turnieju w goalball!

Z międzynarodowego turnieju w goalball, który wczoraj zakończył się w Pradze, reprezentacja Polski wraca z medalem! Biało-czerwoni, którzy w półfinale ulegli wyraźnie późniejszym triumfatorom – Ukraińcom, w meczu o trzecie miejsce pokonali ostatecznie jedną bramką drugą reprezentację Czech, sięgając tym samym po brąz.

W turnieju wzięło udział 9 męskich drużyn narodowych, początkowo miało być ich 10, ale niestety Belgowie musieli zrezygnować z turnieju z powodu problemów z transportem. Drużyny na podstawie rankingu IBSA zostały podzielone na dwie grupy.

Grupa A: Ukraina, Rumunia, Katar, Słowacja, Czechy B.
Grupa B: Czechy A, Polska, Chorwacja, Austria.

W pierwszym meczu grupowym nasi reprezentanci odnieśli spokojne zwycięstwo, pokonując reprezentację Chorwacji 13-3. W drugim spotkaniu musieliśmy zmierzyć się z wyżej notowaną drużyną gospodarzy. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, drużyna Czech A prowadziła 4-3, druga połowa była dużo lepsza w wykonaniu naszych południowych sąsiadów, którzy pokonali nas ostatecznie 11-7. W ostatnim spotkaniu grupowym, będącym meczem o awans do fazy play off, po dość spokojnym jego przebiegu pokonaliśmy pewnie drużynę Austrii 16-7.

W półfinale przyszło się nam zmierzyć ze zwycięzcą grupy A – reprezentacją Ukrainy. Niestety styl rywali zdecydowanie nam nie pasuje, od kilku lat nie jesteśmy w stanie z nimi wygrać. Teraz ponieśliśmy wysoką porażkę 4-14. W drugim półfinale zmierzyły się dwie drużyny gospodarzy, Czechy A pokonały Czechy B 11-4. Tym samym w meczu o 3. miejsce zmierzyliśmy się z drużyną Czechy B. Od początku było to wyrównane spotkanie, po pierwszej połowie był remis 3-3. Na początku drugiej połowy udało nam się zdobyć przewagę, prowadziliśmy już 7-4, lecz gospodarze niesieni dopingiem zdołali strzelić dwie bramki i doprowadzili do wyniku 7-6. Na szczęście nie byli oni w stanie nam strzelić więcej bramek i to my ostatecznie zdobyliśmy brązowe medale! W finale po bardzo wyrównanym meczu Ukraina pokonała 5-4 Czechy A.

Tabela końcowa:

1. Ukraina
2. Czechy A
3. Polska
4. Czechy B
5. Katar
6. Austria
7. Rumunia
8. Chorwacja
9. Słowacja

Kadra Polski:

– Adrian Piotrowicz
– Damian Hortecki
– Krzysztof Suchocki
– Marcin Lisowski
– Marcin Lubczyk
– Marek Mościcki

Sztab szkoleniowy:
– Robert Prażmo (Trener)
– Piotr Szymala (Trener)
– Marek Lubczyk (Fizjoterapeuta)

Dzień wcześniej reprezentacja Polski w blind footballu wygrała międzynarodowy turniej w Krakowie. O wydarzeniu tym więcej pisaliśmy tutaj (klik)

————

Autor: Marcin Lubczyk.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL