Prosto z Wrocławia: goalballiści zagrają o mistrzowski tytuł

WZSN Start Wrocław na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START zorganizuje w najbliższy weekend II Turniej Mistrzostw Polski w Goalballu. Zyskująca coraz większą popularność piłka dzwonkowa potoczy się tym razem po parkiecie hali Atol w Oleśnicy.

Podczas sobotnio-niedzielnych rozgrywek o punkty powalczą zespoły z całego kraju. Stawka, mistrzowski tytuł, skutecznie mobilizuje zarówno faworytów, jak i drugoligowe drużyny. Po pierwszym turnieju Mistrzostw Polski na szczycie tabeli gospodarze, a więc ekipa Wrocław-Bierutów. Tuż za plecami liderów Katowice i Lublin.  Na wyniki będziemy spoglądać z dużym zaciekawieniem. Nasze myśli wybiegają już w stronę turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich. Na przełomie czerwca i lipca kadra Polski w Goalballu powalczy bowiem o prawo gry w najważniejszej imprezie sportowej.  Tymczasem, po przedsmak tych emocji, zapraszamy do  hali ATOL w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego 2 już w najbliższy weekend.

Aktualna tabela po I turnieju:

 I LIGA:

 1. START Wrocław (Bierutów) – 12pkt – 71:47
 2. START Katowice I – 9pkt – 56:44
 3. ICSiR Lublin – 6pkt – 52:41
 4. BKG Bydgoszcz I – 3pkt – 36:58
 5. Goalball Wrocław – 0pkt – 31:56

II LIGA:

 1. UKS Laski – 9pkt – 33:11
 2. Dalekowzroczni Szczecin – 6pkt – 33:19
 3. WBR Kraków I – 6pkt – 35:32
 4. BKG Bydgoszcz II – 6pkt – 21:25
 5. WBR Kraków II – 1pkt – 22:36
 6. START Katowice II – 1pkt – 23:44

Organizacja zawodów możliwa jest dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL