Fot. Paracanoe Team Poland/Facebook

PŚ w kajakarstwie: Dwa medale biało-czerwonych w Poznaniu

Osiemnaście medali to łączny dorobek reprezentacji Polski w kajakarstwie podczas trwającego na poznańskiej Malcie w dniach 26-29 maja Pucharu Świata. Dwukrotnie na podium gościli przedstawiciele konkurencji paraolimpijskich – Karolina Bronowicz oraz Mateusz Surwiło – zdobywając brąz w rywalizacji na 200 metrów.

Dla Karoliny Bronowicz, która kajakarstwo trenuje od zaledwie kilku tygodni, zawody w Poznaniu okazały się debiutem na międzynarodowej arenie. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych – opadów deszczu i zbyt silnego wiatru, które w miniony weekend rozdawały karty, wymuszając na organizatorach przełożenie finałów na godziny wieczorne, zawodniczka Startu Białystok poradziła sobie znakomicie. W zmaganiach kanadyjek VL1 na dystansie 200 metrów dopłynęła do mety na trzecim miejscu i z czasem 1:46,92 min zdobyła brązowy krążek. Przed Polką na finisz z ponad 20-sekundową przewagą wpadły Esther Bode oraz Lillemor Koeper z Niemiec.

Z brązowym medalem pierwszy w sezonie Puchar Świata kończy również trenujący na co dzień w Starcie Zielona Góra Mateusz Surwiło, który mierzył się z czołówką w konkurencji kajakowej KL3. Piąty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata na finisz swojej koronnej specjalności wpadł z rezultatem 42,11 s. Nasz reprezentant w sobotni wieczór zmuszony był uznać wyższość najszybszego w stawce Hiszpana Juana Antonio Valle (41,12 s) oraz Australijczyka Dylana Littlehalesa (41,60 s).

Udane otwarcie sezonu zaliczyła Justyna Regucka, zajmując w finale kanadyjek VL3 piątą lokatę z czasem 1:13,57 min. Na medalowych pozycjach zameldowały się na mecie Kanadyjka Erica Scarff, która jako jedyna zdołała złamać granicę jednej minuty (59,82 s), a także Ukrainka Natalia Łagutenko oraz Talia Eilat z Izraela, które uplasowały się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Medalowy wyścig w VL3 mężczyzn odbywał się bez naszych reprezentantów. Jedenaste miejsce wywalczył Robert Wydera, któremu do awansu do finału zabrakło w półfinale 0,25 s. Pozycję niżej sklasyfikowano natomiast Tomasza Moździerskiego. W konkurencji tej pewnie zwyciężył reprezentujący Ukrainę Władysław Jepifanow, przecinając metę z czasem, 48,79 s. Podium uzupełnili Hiszpan Adrian Mosquera (49,71 s) oraz Francuz Abel Aber (50,32 s).

————

Fot. Paracanoe Team Poland/Facebook

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL