PŚ w szermierce na wózkach: Piąte lokaty Fidrych i Strawińskiej w turnieju szpadowym

Piąte lokaty Marty Fidrych oraz Karoliny Strawińskiej w turnieju kobiecej szpady to najlepsze rezultaty, jakie uzyskały biało-czerwone w drugim dniu trwającego w Nakhon Ratchasima w Tajlandii Pucharu Świata w szermierce na wózkach.

Środa w Nakhon Ratchasima należała do szpadzistek oraz szablistów. Polskim kibicom przyszło mocno ściskać kciuki za nasze panie, które do walki o pucharowe punkty przystąpiły w pięcioosobowym składzie.

O podium w szpadzie kategorii A otarła się Marta Fidrych. Świeżo upieczona brązowa medalistka mistrzostw świata z Terni w bezpośredniej eliminacji stoczyła dziś dwa pojedynki: zwycięski w 1/8 finału 15:8 z Linor Kelman z Izraela oraz przegrany w ćwierćfinale 4:15 z Chinką Yuandong Chen, co ulokowało ją w końcowej klasyfikacji zawodów na piątym miejscu. Na 23. pozycji znalazła się Kinga Dróżdż, która w 1/16 finału nie sprostała Haiyan Gu, ulegając drugiej z Chinek 9:15. Jak się okazało, obie reprezentantki Państwa Środka spotkały się ze sobą w wielkim finale. Trzy trafienia więcej zapisała na swoim koncie Chen, pokonując w starciu o złoto swoją koleżankę 15:12. Brązowe krążki w tej specjalności przypadły Brytyjce Gemmie Collis oraz ku uciesze gospodarzy Pucharu Świata Aphinyi Thongdaeng.

Życiowy wynik w szpadzie kategorii B osiągnęła Karolina Strawińska, która podobnie jak Marta Fidrych uplasowała się w turnieju na piątej lokacie. W 1/16 finału 26-letnia Polka rozprawiła się 15:6 z Yuen Ping Chung, a w następnej rundzie 15:9 z jej rodaczką Nga Ting Tong. W potyczce o najlepszą czwórkę musiała uznać wyższość zwyciężczyni środowych zmagań, tajskiej fechmistrzyni Saysunee Jany, doznając porażki 4:15. Swój pierwszy puchar z Holenderką Iris Tenkink stosunkiem punktowym 10:15 przegrała Sara Rogowska, która w silnie obsadzonej stawce wylądowała na 17. miejscu. Jej los na etapie 1/16 finału podzieliła również notowana ostatecznie na 22. pozycji Jadwiga Pacek, na której drodze stanęła późniejsza finalistka Rong Xiao (7:15). Chińska zawodniczka w finale okazała się słabsza o dwa trafienia (13:15) od aktualnej mistrzyni świata. Podium uzupełniły Włoszka Rossana Pasquino wraz z Koreanką Eun Hye Cho.

————

Fot. Tomasz Konieczny

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL