Rafał Wilk najlepszy w 16. PZU Cracovia Maraton

Rafał Wilk zajął pierwsze miejsce w niedzielnym półmaratonie w kategorii handbike, który został rozegrany w ramach 16. edycji PZU Cracovia Maraton. Drugie miejsce wywalczył Krystian Giera, trzeci był Rafał Szumiec.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Na starcie wyścigu rowerów z napędem ręcznym pojawiło się 24 zawodników (22 mężczyzn i 2 kobiety). Każdy z nich musiał pokonać dystans liczący 21,0975 km. Jako pierwszy linię mety minął Rafał Wilk (Stal Rzeszów). Nasz trzykrotny mistrz igrzysk paraolimpijskich, który przed tygodniem triumfował w Orlen Warsaw Marathon, uzyskał na finszu czas 37 min 25 s. Na drugim miejscu ze stratą 2 min 40 s do zwycięzcy ukończył zawody Krystian Giera (GTM VeloAktiv). 6 sekund po nim na mecie pojawił się Rafał Szumiec (GTM VeloAktiv Kraków). Obaj panowie poprawili o jedno oczko lokaty sprzed tygodnia. Giera w OWM był trzeci, Szumiec znalazł się wówczas tuż za podium, na czwartej pozycji. Czwarta lokata w dzisiejszym wyścigu przypadła Mateuszowi Witkowskiemu (GTM VeloAktiv). Piąte miejsce wywalczył Tomasz Łyko. Szóste i siódme pozycje zajęli Słowacy Daniel Kukla (Handbike Team Slovakia) i Maras Oreenej (Silanik Vychodu). Czołową ósemkę zamknął Piotr Małek (GTM VeloAktiv). Na starcie dzisiejeszych zawodów pojawił się także Igor Sikorski, jeden z najlepszych narciarzy alpejskich na świecie. Srebrny medalista tegorocznych mistrzostw świata w slalomie na mecie uzyskał czas 49 min 41 s, co dało mu 15. miejsce.

Spośród pań najlepiej spisała się Słowaczka Anna Oroszowa (Handbike Team Slovakia). Reprezentantka naszych południowych sąsiadów dystans 21,0975 km pokonała w czasie 48 min 4 s. Dało jej to 11. pozycję w łącznej klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Katarzyna Goncerz (GTM VeloAktiv Kraków) ostatecznie była 18.

Pełna lista z wynikami dostępna jest tutaj .

Fot. Cracovia Maraton.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL