Rugby na wózkach: Polacy poznali grupowych rywali podczas mistrzostw świata w Sydney

Już od 5 sierpnia dwanaście drużyn rywalizować będzie w Sydney o medale siódmych mistrzostw świata w rugby na wózkach. Na 100 dni przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy biało-czerwoni poznali swoich grupowych przeciwników. 

Gospodarze tegorocznych mistrzostw w rugby na wózkach to numer jeden ostatnich igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro oraz obrońcy wywalczonego przed czterema laty w duńskim Odense złotego medalu mistrzostw globu. Australijczycy tytuł najlepszej na świecie drużyny przypieczętowali wówczas zwycięstwem w finale nad Kanadyjczykami, których pokonali 67:56. W finale pocieszenia, jak potocznie nazywany jest mecz o trzecie miejsce, zmierzyły się z kolei reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Japonii. Brązowe krążki po wygranej stosunkiem 62:56 ostatecznie zawisły na szyjach Amerykanów.

W siódmej edycji mistrzostw świata, które w dniach 5-10 sierpnia odbędą się w Sydney, udział weźmie dwanaście zespołów. Poza wspomnianą czwórką miejsce w tym elitarnym gronie już wcześniej zagwarantowane miały również drużyny Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji oraz Danii, czyli odpowiednio pierwsza, druga, trzecia i czwarta ekipa ubiegłorocznych mistrzostw Europy, których organizację powierzono niemieckiemu Koblenz. W turnieju ostatniej szansy, który przed trzema tygodniami zakończył się w szwajcarskim Nottwil, przepustki do Australii poza Polakami wywalczyli Kolumbijczycy, Irlandczycy oraz reprezentacja Nowej Zelandii. O awansie biało-czerwonych na te mistrzostwa szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Podopieczni trenera Janusza Kozaka podczas dzisiejszego losowania, które odbyło się w godzinach nocnych polskiego czasu, przydzieleni zostali do grupy B. Polaków podczas tych mistrzostw czekać będzie niełatwa przeprawa. Wśród przeciwników, z jakimi piątej ekipie ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu przyjdzie rywalizować za nieco ponad trzy miesiące w Sydney, znaleźli się bowiem Amerykanie, Kanadyjczycy, Brytyjczycy, Francuzi oraz dobrze im znani Kolumbijczycy. Z tą ostatnią ekipą właśnie biało-czerwoni mieli okazję zmierzyć się dwukrotnie podczas turnieju kwalifikacyjnego w Nottwil. Oba spotkania zakończyły się wówczas zwycięstwem naszej reprezentacji, a w pamięci kibiców śledzących zmagania naszej reprezentacji w Internecie szczególnie zapadł w pamięci mecz o trzecie miejsce, na którego rozstrzygnięcie potrzeba było aż dwóch dogrywek.

Grupy na mistrzostwach świata:

Grupa A: Australia, Japonia, Szwecja, Nowa Zelandia, Dania, Irlandia

Grupa B: POLSKA, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Kolumbia.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL