Sportowcy odliczają! Ruszają mistrzostwa świata dla osób z zespołem Downa

W najbliższy poniedziałek trzynastu Polaków rozpocznie zmagania sportowe w mistrzostwach świata SUDS osób z zespołem Downa w czeskim Nymburku i Mladá Boleslav. Nasi zawodnicy będą rywalizować w lekkiej atletyce i tenisie stołowym, broniąc tytułów mistrzowskich zdobytych w ubiegłym roku na igrzyskach europejskich w Ferrarze i walcząc o medale i rekordy.

To już siódmy raz, kiedy Polacy wezmą udział we współzawodnictwie Sports Union for Athletes with Down Syndrome, unii zrzeszającej federacje sportu osób z zespołem Downa. Po raz pierwszy reprezentanci naszego kraju pojawili się na zawodach SUDS na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce rozegranych w Porto w 2017 roku. W kolejnych latach Polacy z sukcesami rywalizowali w mistrzostwach Europy i świata SUDS w pływaniu (2019), judo (2019) i dwukrotnie w lekkiej atletyce (2018 i 2019), zdobywając medale i ustanawiając rekord Europy w biegu na 800m kobiet, by w zeszłym roku w licznym, trzydziestoosobowym składzie reprezentować kraj na prestiżowych europejskich igrzyskach Trigames we włoskiej Ferrarze. Biało-czerwoni zaprezentowali tam bardzo wysoki poziom, przywożąc do kraju medale i mistrzowskie tytuły zdobyte we wszystkich trzech dyscyplinach oraz puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej w lekkiej atletyce.

W dniach 21-23 czerwca w Czechach nasi lekkoatleci będą ponownie walczyć o sportowe trofea, tym razem na zawodach rangi mistrzostw świata. Będą konkurować ze sportowcami z  trzynastu państw: Argentyny, Australii, Bułgarii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Kuwejtu, Meksyku, Portugalii, Turcji i Włoch. Podczas mistrzostw rozegrane zostaną konkurencje biegowe: 100, 200, 400, 800 i 1500m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, oszczepem, trójbój, sztafety 4×100 i 4x400m oraz chód sportowy 800 i 1500m. Prawie we wszystkich konkurencjach będziemy mogli kibicować biało-czerwonym.

Organizatorem mistrzostw jest Czeskie Stowarzyszenie Sportowców z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zawody odbędą się pod patronatem Sports Union for Athletes with Down Syndrome oraz International Athletic Association for Persons with Down Syndrome i International Table Tennis Association for Persons with Down Syndrome.

————

Informacja prasowa
Fot. SONI

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL