Fot. Polski Związek Sportu Niesłyszących

Sara Twardowska wicemistrzynią Europy niesłyszących w tenisie ziemnym!

Wielki sukces Sary Twardowskiej! Z rozgrywanych w dniach 22-29 czerwca w austriackim Villach mistrzostw Europy Głuchych w tenisie ziemnym zawodniczka IG Warszawa wróciła ze srebrnym medalem.

Mistrzostwa Europy niesłyszących w tenisie ziemnym odbyły się po raz piętnasty. Bartosz Olszewski, trener główny kadry narodowej, na imprezę powołał pięcioro zawodników. W składzie polskiej reprezentacji znaleźli się Sara Twardowska, Jacek Kalinowski, Antoni Nowicki (cała trójka IG Warszawa), Alan Bury (Świt Wrocław) oraz Witold Bzdyl (Reyman Kraków).

Historycznego wyczynu dokonała Sara Twardowska, która w brawurowym stylu dotarła do finału singla. W drodze po medal nasza tenisistka odprawiła w 1/8 finału turnieju 6:1, 6:2 Niemkę Marę Opitz, a w kolejnej rundzie zmiotła z kortu Włoszkę Giulię Bassini, nie oddając jej nawet jednego gema. Mocny opór postawiła Polce w półfinale Czeszka Katerina Blascikova, która uległa Twardowskiej w pierwszym secie 2:6, by w następnym odpowiedzieć 6:1. O wszystkim przesądziła trzecia odsłona szczęśliwie wygrana przez biało-czerwoną 7:6(2). W nagrodę w finale zmierzyła się z multimedalistką igrzysk Głuchych, Heike Albrecht-Schröder. Utytułowana Niemka okazała się za mocna dla naszej zawodniczki, która przegrała to starcie 3:6, 1:6 i ostatecznie sięgnęła po srebro.

Fot. Polski Związek Sportu Niesłyszących

Sara Twardowska wystąpiła w Villach także w grze mieszanej z Jackiem Kalinowskim. Polska para w pierwszej rundzie rozprawiła się 6:2, 6:2 z Francuzami grającymi w składzie Julie Sereix/Pierre Peytavin De Garam, a w meczu o ćwierćfinał doznała nieznacznej porażki 4:6, 6:3, 8:10 ze słowackim duetem Jana Janosikova/Marek Vaco.

Sporo wniosków do wyciagnięcia po mistrzostwach Europy mają nasi panowie, którzy poza mającym na koncie zwycięstwo w mikście Jackiem Kalinowskim nie wygrali żadnego spotkania – zarówno w turnieju głównym jak i turnieju pocieszenia.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL