Siatkarze na ósmym miejscu w ME

Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco prowadzona przez Bożydara Abadżijewa uplasowała się na ósmej pozycji podczas rozgrywanych w chorwackim Porec mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni odnieśli jedno zwycięstwo i cztery porażki. 

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Polacy po porażce z Chorwatami oraz wygranej z Włochami zameldowali się w ćwierćfinale. Niestety w nim przegrali 0:3 z Ukrainą i pozostała im walka o miejsca 5-8. Niestety kolejne dwa spotkania okazały się przegrane, najpierw nasz zespół musiał uznać wyższość Holendrów (0:3), zaś w meczu o siódmą lokatę lepsi okazali się Serbowie.  Złotymi medalistami zostali Rosjanie, którzy wygrali w trzech setach z ekipą Ukrainy, w meczu o brąz Bośniacy byli lepsi od gospodarzy turnieju, Chorwatów 3:0. Na piątej lokacie udział zakończyli Niemcy, którzy 3:1 wygrali z Holendrami. Startowało trzynaście drużyn.

Wśród Pań również doszło do rosyjsko-ukraińskiego finału, 3:0 wygrały Rosjanki i to one cieszyły się z tytułu mistrzyń Europy. Na najniższym stopniu podium stanęły Holenderki, które pokonały 3:0 Finki. Startowało dziewięć drużyn. Polki nie brały udziału w imprezie.

Fotografia: https://www.facebook.com/siatkowkanasiedzaco/.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL