Fot. ec2021.paravolley.eu

Siatkarze siódmą drużyną mistrzostw Europy, ósma lokata dla siatkarek

Tureckie Kemer w dniach 17-23 października było gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco mężczyzn i kobiet. Męska reprezentacja prowadzona przez trenera Bożydara Abadżijewa uplasowała się na siódmym miejscu, a drużyna kobiet pod wodzą Adama Malika ostatecznie zakończyła zmagania na ósmej lokacie.

Reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówce na siedząco to jedenasty zespół ostatniego czempionatu Starego Kontynentu, który w 2019 roku odbył się w Budapeszcie. W fazie grupowej tegorocznego turnieju podopieczni trenera Bożydara Abadżijewa zanotowali dwa zwycięstwa (3:2 z Węgrami i 3:1 z Gruzją) oraz jedną porażkę (0:3 z Bośnią i Hercegowiną). W pucharowym meczu o czołową ósemkę biało-czerwoni zwyciężyli 3:1 z Turkami, a w ćwierćfinale zmuszeni byli uznać wyższość Ukraińców, z którymi nie zdołali ugrać seta. W konfrontacji o pozycje 5-8. nasi siatkarze ulegli najpierw 1:3 Serbom, a następnie pokonali identycznym stosunkiem setów Holendrów i w stawce szesnastu zespołów zajęli ostatecznie siódmą lokatę. Dziesiąty w historii tytuł powędrował do reprezentantów Bośni i Hercegowiny. Trzecia drużyna ostatnich igrzysk w starciu o złoto zwyciężyła 3:0 z aktualnymi wicemistrzami paraolimpijskimi z Rosji. Brąz z kolei odebrali Niemcy po triumfie w tie-breaku nad ekipą z Ukrainy.

Fot. ec2021.paravolley.eu

Do międzynarodowej rywalizacji po kilkuletniej przerwie w dobrym stylu powróciły nasze siatkarki, które w gronie jedenastu drużyn uplasowały się na ósmej pozycji. Ekipa trenera Adama Malika w rozgrywkach grupowych odniosła dwa zwycięstwa (3:0 z Turcją i 3:1 z Chorwacją) i poniosła trzy porażki (0:3 z Niemcami oraz po 1:3 z Finlandią i Słowenią). W ćwierćfinale biało-czerwone trafiły na Rosjanki, którym uległy w trzech partiach, a w spotkaniach o miejsca 5-8. przegrały 1:3 z Ukrainkami, a następnie 0:3 z Węgierkami. Po trzeci z rzędu tytuł sięgnęły reprezentantki Sbornej, wygrywając w trzech odsłonach z Włoszkami. Na najniższym stopniu podium po trzysetowej walce ze Słowenkami znalazł się zespół z Niemiec.

Klasyfikacja końcowa ME – mężczyźni:
 1. Bośnia i Hercegowina
 2. Rosja
 3. Niemcy
 4. Ukraina
 5. Serbia
 6. Chorwacja
 7. Polska
 8. Holandia
 9. Turcja
 10. Łotwa
 11. Węgry
 12. Słowenia
 13. Włochy
 14. Gruzja
 15. Czechy
 16. Francja

Skład męskiej reprezentacji Polski: Rafał Wojtowicz, Jacek Tomczak, Marcin Polak, Piotr Siciński, Tomasz Grell, Dawid Kołodziej, Robert Wydera, Dariusz Cegiełka, Tomasz Labocha, Piotr Truszkowski.

*****

Klasyfikacja końcowa ME – kobiety:
 1. Rosja
 2. Włochy
 3. Niemcy
 4. Słowenia
 5. Finlandia
 6. Ukraina
 7. Węgry
 8. Polska
 9. Chorwacja
 10. Holandia
 11. Turcja

Skład żeńskiej reprezentacji Polski: Ewa Wojciechowicz, Anita Parzyszek, Katarzyna Prusicka, Joanna Świderska, Anna Dzierża, Ewa Bednarz, Tatiana Sadza, Danuta Bujok, Magdalena Głowińska, Magdalena Majewska.

————

Fot.: ec2021.paravolley.eu

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL