Siatkówka na siedząco: Chorwaci lepsi od Polaków na ME

Pierwszy mecz na mistrzostwach Starego Kontynentu w siatkówce na siedząco rozgrywanych w chorwackim Poreč mają za sobą biało-czerwoni. Polacy przegrali z Chorwacją 0:3. Jutro przeciwnikami naszych siatkarzy, będą Włosi.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Nasza reprezentacja na Mistrzostwach Europy trafiła do grupy A, razem z gospodarzami oraz Włochami. W poniedziałek na inaugurację Chorwaci pokonali zawodników z Półwyspu Apenińskiego 3:0 (25:11, 25:23, 25:12).  We wtorek rywalami gospodarzy byli Polacy. W pierwszym secie nasi zawodnicy zdobyli przeciw silniejszym rywalom dwanaście punktów. W kolejnych dwóch partiach poszło podopiecznym Bożydara Abadżijewa poszło lepiej, jednak to Chorwaci wygrali 25:20 i 25:19 i cały mecz 3:0. Najlepszym punktującym był Ivan Cosić, który zdobył 21 pkt.! W naszej ekipie siedem punktów zdobył Piotr Siciński, sześć Michał Machowski, pięć Robert Wydera, po trzy Piotr Tosko i Tomasz Łabocha, zaś po jednym Piotr Truszkowski, Michał Stando oraz Marcin Musielak.

Ostatni mecz w grupie nasi zawodnicy stoczą w środę o 17:45 z Włochami.

————

Fotografia: https://www.facebook.com/siatkowkanasiedzaco/.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL