Za nami pierwszy dzień zmagań w zawodach Pucharu Świata w strzelectwie sportowym, które odbywają się w Szczecinie. Na siódmej pozycji w rywalizacji mieszanej karabinu pneumatycznego w pozycji leżącej (strzelanie z 10 metrów, kat. SH1) sklasyfikowany został Waldemar Andruszkiewicz.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Do rywalizacji w konkurencji mieszanej karabinu pneumatycznego przystąpiło 33 zawodników, w tym ośmioro biało-czerwonych. W kwalifikacjach najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Waldemar Andruszkiewicz, który uplasował się na ostatniej – ósmej – premiowanej awansem do ścisłego finału pozycji. W sześciu rundach po 10 strzałów każda uzyskał 629,3 pkt. Kwalifikacje wygrała Niemka Natascha Hiltrop (632,9 pkt.). Na drugiej i trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali Ukraińcy Andrij Doroszenko (632,5 pkt.) i Jurij Stojew (631,2 pkt.). 8-osobową finałową stawkę uzupełnili Fin Jarkko Mylly, pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Saif Alnuaimi (630,2 pkt.) oraz Słowacy Veronika Vadovicova (630,2 pkt.) i Radoslav Malenovski (629,9 pkt.). Na 15. pozycji uplasował się Tadeusz Sondej, Arkadiusz Truszkowski był 24., Tadeusz Burski – 26., Emilia Babska – 27., Grażyna Pecuch – 28., Cezary Kukwa – 30., Michał Klimek – 33.

W 8-osobowym finale (rozgrywanym systemem dwie rundy po pięć strzałów, kolejne po dwa strzały, po których następuje eliminacja najsłabszego zawodnika) jako pierwszy z rywalizacji odpadł Fin Jarkko Mylly. Druga eliminacja okazała się decydująca dla Waldemara Andruszkiewicza. Polak nie był w stanie w dwóch strzałach odrobić wcześniejszych strat i ostatecznie sklasyfikowany został na siódmej pozycji. Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyły między sobą Słowaczka Veronika Vadovicova i Niemka Natascha Hiltrop. Górą okazała się reprezentantka  naszych południowych sąsiadów, która uzyskała 253,0 pkt., Niemka miała wynik gorszy o 0,4 pkt. Na trzeciej pozycji uplasował się rodak Vadovicovej, Radoslav Malenovsky (231,2 pkt.). Poniżej wyniki finałowej rywalizacji.

W finale pistoletu pneumatycznego kobiet (10 m, kat. SH1) najlepsza okazała się Ukrainka Olga Kowalczuk (229,9 pkt.). Na drugiej pozycji znalazła się reprezentantka Szwecji Yu-Jeong Bang (227,2 pkt.), trzecia była rodaczka Kowalczuk, Irina Liachu (204,8 pkt.). Beata Andruszkiewicz i Agnieszka Pytel nie przebrnęły kwalifikacji. Andruszkiewicz ostatecznie była dziewiąta, a Pytel – dziesiąta. Awans do finału uzyskało osiem najlepszych zawodniczek.

Pełna lista z wynikami dostępna jest tutaj .

Fot.: World Shooting Para Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.