Pływanie: 14 rekordów Polski Julii Chmielewskiej podczas mityngu w Warszawie!

W miniony weekend warszawska pływalnia DOSiR „Prawy Brzeg” gościła uczestników I Międzynarodowego Mityngu Pływackiego Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Najjaśniej podczas tej imprezy świeciła gwiazda niespełna 16-letniej Julii Chmielewskiej, która w czasie dwóch dni sportowych zmagań aż 14-krotnie poprawiała rekordy Polski.

W mityngu udział wzięli zawodnicy z Polski, a także gościnnie zaproszone ekipy z Ukrainy i Białorusi. O miejsca na podium rywalizowano na 25-metrowym basenie łącznie w 34 konkurencjach. Na czele medalowej klasyfikacji z dorobkiem 40 krążków, w tym 23 z najcenniejszego kruszcu, znaleźli się młodzi pływacy Spartana Lublin. Drugie miejsce w tym zestawieniu z 55 lokatami w czołowej trójce zajęła drużyna mińskiego Sport Klubu. Aż 66-krotnie stawali na podium pływacy trenujący na co dzień w Shance Dysshi, którzy na swoim koncie zgromadzili taką samą liczbę złotych łupów co IG Warszawa – 19. O trzeciej pozycji ukraińskiego klubu przesądził korzystniejszy dorobek srebrnych trofeów. Pełną tabelę medalową prezentujemy poniżej.

Klasyfikacja medalowa mityngu. Opracowanie własne

Imprezę, która przebiegała w przyjacielskiej atmosferze, swoją obecnością uświetnili medaliści z ubiegłorocznych letnich igrzysk Głuchych w tureckim Samsunie: Konrad Powroźnik, Artur Pióro oraz Jakub Kramarczyk. Panowie w zawodach tych wystąpili w zupełnie nowych dla siebie rolach. W trakcie dwóch dni sportowych zmagań nie tylko służyli pomocą i radą młodszym kolegom i koleżankom, lecz także aktywnie uczestniczyli w ceremonii wręczania dyplomów i medali najlepszym pływakom. Z ich rąk trofea za zwycięstwa miała okazję odbierać Julia Chmielewska, potrójna brązowa medalistka ostatnich igrzysk. Chmielewska, dla której podobnie jak i dla chłopaków priorytetem są mistrzostwa Starego Kontynentu w Lublinie, występ w stolicy zaliczyć może do niezwykle udanych. Tytuł dla najlepszej zawodniczki w grupie wiekowej 16-18 lat we wszystkich swoich startach okrasiła łącznie aż 14 rekordami Polski, co dobrze wróży przed lipcowym europejskim czempionatem.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

9 lat i młodsi:

Dziewczęta: Laura Jarzewicz (IG Warszawa)
Chłopcy: Artiem Małyniwskij (Shance Dysshi)

10-12 lat:

Dziewczęta: Klaudia Jarzewicz (IG Warszawa)
Chłopcy: Rafał Wójcik (Spartan Lublin)

13-15 lat:

Dziewczęta: Julia Dragan (Spartan Lublin)
Chłopcy: Danił Barysewicz (Sport Klub Mińsk)

16-18 lat:

Dziewczęta: Julia Chmielewska (IG Warszawa)
Chłopcy: Taras Bohonis (Shance Dysshi)

 Fot. Prywatne archiwum Julii Chmielewskiej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL