Sportowe wakacje z fundacją SONI. Celem medale mistrzostw Polski

Pamiętacie? To grupa młodych zawodników, którzy w kwietniu mieli spełnić swoje marzenie o wyjeździe na światowe igrzyska osób z zespołem Downa. Z powodu pandemii igrzyska zostały odwołane, a wyjazd pozostaje nadal w sferze ich marzeń.

Dzięki ogromnej mobilizacji towarzyszącej przygotowaniom do igrzysk oraz wielkiemu wsparciu otrzymanemu od kibiców i przyjaciół z całego kraju Zosia, Magda, Jagoda, Kuba, Alicja i Filip dalej rozwijają swoje sportowe pasje, wierząc, że wkrótce nadejdzie czas, kiedy będą mogli sprawdzić się w rywalizacji na międzynarodowej arenie. Dziś ich najbliższymi celami sportowymi są planowane na jesień mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w pływaniu oraz lekkoatletyce. Kolejny cel to mistrzostwa Europy TriGames, które mają odbyć się na przełomie kwietnia i maja 2021 roku w Portugalii, oraz światowe igrzyska osób z zespołem Downa zaplanowane na 2024 rok.

Nie bacząc na przeciwności nasi zawodnicy sumiennie realizują programy treningowe. Aktualnie cieszą się wspólnymi chwilami na zgrupowaniu sportowym w najbardziej zielonym zakątku Polski, Stroniu Śląskim. Na obozie kluczowe są treningi pływackie, lekkoatletyczne i ogólnorozwojowe realizowane w podziale na małe grupy pod okiem trenerów Bartłomieja Kuziary i Agaty Pałki. Jednak równie ważne jest wspólne poznawanie krajobrazu Czarnej Góry, eksplorowanie okolicznych jaskiń, „rowerowanie” po trasach masywu Śnieżnika, raftingi i wyprawy, podczas których zawodnicy i trenerzy poznają swoje mocne i słabe strony oraz wzmacniają relacje.

– Sportowe wakacje SONI to nie tylko sport. Nasi podopieczni są głodni kontaktów ze sobą. Pochodzą z różnych miast. Przez ostatnie miesiące regularnie spotykali się na treningach online, a teraz wreszcie mogą być razem. Wspólne treningi, wyprawy górskie, eksplorowanie jaskiń, spływ budują poczucie więzi i wzmacniają ducha zespołu – informuje Paulina Gadomska-Dzięcioł, prezes fundacji SONI. – Chcemy ten czas wykorzystać również do rozwijania kompetencji społecznych i umiejętności komunikowania się. Aktywnościom sportowym towarzyszą codzienne zajęcia z terapeutą, który inspiruje zawodników do budowania i opowiadania historii na bazie wspólnych przeżyć z danego dnia. Widzimy ogromne korzyści, jakie przynosi praca w grupie młodzieży, którą łączą wspólne zainteresowania i cele – dodaje.

Sportowe wakacje z fundacją SONI zakończą się w najbliższą. Niech ten aktywnie spędzony czas zaowocuje nowymi życiówkami oraz medalami mistrzostw Polski – najlepiej ze złota.

Fot. fundacja SONI.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL