Sprawni Razem po raz 22. popłyną po mistrzostwo Polski!

28 i 29 kwietnia 2018 r. w Łomiankach odbędą się XXII Mistrzostwa Polski w pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Weźmie w nich udział około 70 zawodników, w tym wszyscy aktualni reprezentanci Polski.

Program przewiduje konkurencje dla kobiet i mężczyzn z podziałem na 3 kategorie wiekowe oraz, po raz pierwszy, oddzielną rywalizację dla osób z zespołem Downa. Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 11.30 uroczystym otwarciem, po którym nastąpią eliminacje. Starty finałowe zaplanowano na niedzielę, 29 kwietnia od godz. 9.45. Zawody są prowadzone zgodnie z przepisami Światowej Federacji Pływackiej (FINA) i Polskiego Związku Pływackiego (PZP).

Nadchodzące mistrzostwa to doskonała okazja do promocji sportu wśród młodzieży niepełnosprawnej – mówi organizator, trener kadry pływackiej Łukasz Głasek, Prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Społeczno Sportowego „Sprawni Razem”. Podczas nich wyłonieni zostaną najlepsi pływacy, którzy zdobędą powołanie do kadry narodowej i będą później reprezentować Polskę w imprezach międzynarodowych, takich jak Mistrzostwa Europy INAS w Paryżu. Docelowo skład kadry utworzą cztery zawodniczki i czterech zawodników reprezentujących najwyższy poziom w kraju.

Udział w zawodach potwierdzili wszyscy aktualni reprezentanci Polski, dla których start w mistrzostwach Polski jest bardzo ważnym elementem przygotowań do głównej imprezy w tym sezonie – mistrzostw Europy w Paryżu. Są to:

  • Angelika Koniecko – brązowa medalistka na 200 m stylem grzbietowym mistrzostw Świata INAS w Meksyku 2017,
  • Gabriela Michałowska – trzykrotna złota medalistka młodzieżowych MŚ INAS w Meksyku 2017 na dystansach 100 m i 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym,
  • Mateusz Bujek – mistrz Polski na 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylowym,
  • Jakub Kowalczyk – mistrz Polski na 100 m stylem grzbietowym,
  • Kacper Władkowski – srebrny medalista mistrzostw Polski na 100 m MP
  • Wojciech Kolebki – złoty medalista w stylu grzbietowym i dowolnym w najmłodszej kategorii wiekowej.

Organizatorem Mistrzostw Polski w pływaniu jest Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, który wspiera młodych sportowców niepełnosprawnych intelektualnie, prowadząc dla nich regularne zajęcia i treningi. Zawodnicy organizacji należą do światowej czołówki, zdobywając medale na międzynarodowych imprezach, w tym na Igrzyskach Paraolimpijskich. Otrzymują stypendia od Ministerstwa Sportu i Turystyki, na takich samych zasadach, jak sportowcy pełnosprawni. Pływanie to jedna z najprężniej rozwijających się sekcji w związku „Sprawni Razem”. Podczas mistrzostw wyłonieni zostaną reprezentanci na zawody międzynarodowe w 2018 roku oraz nowi pływacy do szkolenia centralnego. Głównym celem imprezy jest rozwijanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych oraz upowszechnienie pływania, jako jednej z form rekreacji.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni Razem” odbędą się na pływalni Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach przy ul. Stanisława Staszica 2. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Urzędu Miasta Łomianki. Dodatkowego wsparcia finansowego udzieliły Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. i Galeria Łomianki. Patronem medialnym mistrzostw jest TVP Sport. Za przygotowanie zawodów odpowiada Mazowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni Razem”.

****

Dodatkowe informacje

Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” jest organizacją masową zrzeszającą stowarzyszenia kultury fizycznej, działające w zakresie sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim. Struktura związku obejmuje 9 wojewódzkich Stowarzyszeń Sportowych,  regionalne Stowarzyszenie Sportowe oraz 28 Uczniowskich Klubów Sportowych.

Podstawowym celem działalności Związku jest upowszechnianie i rozwijanie sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz dążenie do ich integracji z pełnosprawnymi.

www.sprawnirazem.pl, FB @sprawnirazem, IG @zsssprawnirazem

————

Źródło: Informacja prasowa.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL