Karolina Kucharczyk – lekkoatletyka (skok w dal T20)

Lekkoatletyka, HMŚ INAS: Złoto-srebrno-brązowa niedziela dla Polski

Trzy krążki wywalczyli biało-czerwoni w ostatnim dniu rozgrywanych we francuskim Val de Reuil halowych mistrzostw świata INAS w lekkoatletyce. Po złoto w skoku wzwyż sięgnął Tycjan Kozdra. W konkurencjach biegowych Karolina Kucharczyk rywalizację na 200 metrów ukończyła na drugim miejscu, trzecia na czterokrotnie dłuższym dystansie była z kolei Agata Pitura.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Mistrzowski tytuł dał Tycjanowi Kozdrze skok nad poprzeczką zawieszoną na 1,81 m. Wysokość tę pokonał w pierwszej próbie. Wcześniej za pierwszym razem udało mu się zaliczyć wszystkie wysokości od 1,53 m począwszy, a na 1,73 m skończywszy. Problemy pojawiły się, gdy poprzeczka powędrowała pięć centymetrów, z wysokością tę uporał się w trzecim podejściu. Srebrnymi medalami podzielili się dziś Norweg Bjorn Oivind Berger oraz Hiszpan Fernando Batista. Obaj panowie ukończyli zawody z wynikeim 1,68 m. Ostatni w czteroosobowej stawce Estończyk Gilbert Anton-Orav zdołał zaliczyć zaledwie 1,53 m.

Karolina Kucharczyk, która wcześnie odebrała trzy złote medale za zwycięstwa w skoku w dal, biegu na 60 metów przez płotki o pięcioboju, do swojej kolekcji tym razem dorzuciła srebro na 200 metrów. Do finału tej konkurencji 26-latka awansowała z pierwszego miejsca w swojej serii. Uzyskany przez nią rezultat 27,66 s okazał się drugim czasem półfinałów. Szybciej od naszej mistrzyni pobiegła Rosjanka Anastasija Głuszkowa, jej wynik to 27,22 s. W finale Rosjanka spisała się jeszcze lepiej. Złoto i tytuł halowej mistrzyni świata dał jej czas 26,50 s. Kucharczyk na finiszu zameldowała się równo sekundę po niej. Podium uzupełniła Czeszka Veronika Skuhrovska (28,36 s).

Brązowy medal z czasem 2:45,88 min wybiegała dziś w finale 800 metrów Agata Pitura. Walkę o złoto stoczyły między sobą Czeszka Katerina Husakova oraz Turczynka Muhsine Gezer. O losach złotego krążka zadecydowało 1,85 s. Z tytułu cieszyć się mogła Husakova, która na metę wpadła z rezultatem 2:27,83 m. OStatnie czwarte miejsce z wynikiem 4:11,70 min zajęła reprezentantka Portugalii Melissa Cardoso.

W zakończonych dziś we Francji halowych mistrzostwach rywalizowało około 70 lekkoatletów z 13 krajów. Polska zawody te kończy z sześcioma krążkami: czterema złotymi oraz jednym srebrnym i jednym brązowym.

Czytaj także: Karolina Kucharczyk w potrójnie złotej koronie!

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL