Fot. Para-Badminton Poland

Srebro i brąz badmintonistów na otwarcie kwalifikacji paraolimpijskich

Srebrny i brązowy medal to dorobek polskich badmintonistów w międzynarodowych zawodach Spanish Para Badminton International 2023, których gospodarzem była Vitoria. Na podium w pierwszym turnieju inaugurującym kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu meldowali się Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka oraz Bartłomiej Mróz.

W pierwszym w tym roku turnieju, który otwiera drogę do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu, biało-czerwone barwy reprezentowało pięcioro zawodników. Indywidualnie Polacy nie zdołali sięgnąć po medale. Jeden wygrany mecz dzielił od podium Oliwię Szmigiel (kat. SH6) oraz Bartłomieja Mroza (SU5), którzy odpadli z rywalizacji w ćwierćfinale. Rundę wcześniej z rywalizacją pożegnała się natomiast Daria Bujnicka (SH6).

Znacznie lepiej poszło polskim badmintonistom w rozgrywkach deblowych. Szmigiel wraz z Bujnicką uległy w finale 0:2 Peruwiance Rubi Milagros Fernandez Vargas oraz Hindusce Nithya Sre Sumathy Sivan, zdobywając tym samym srebro. Brąz przypadł z kolei Mrozowi grającemu w parze z Tay Wei Mingiem z Singapuru po przegranej w dwóch odsłonach z późniejszymi triumfatorami turnieju, znakomitym malezyjskim duetem Muhammadem Fareez Anuarem i Cheah Liek Hou.

Kolejne cenne doświadczenia w starciu ze światową czołówką zebrały Natalia Grzyb oraz Anna Wolny (obie kat. WH1), startując w hiszpańskiej Vitorii indywidualnie, w deblu oraz mikście. Możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z elitą tej dyscypliny w przyszłości z pewnością przyniesie wymierne korzyści.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL