Trzy brązy polskich badmintonistów w Perth

Po trzy brązowe krążki sięgnęli polscy badmintoniści w zakończonym w Perth międzynarodowym turnieju Western Australia Para Badminton International.

W kolejnym turnieju zaliczanym do kwalifikacji paraolimpijskich do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu biało-czerwone barwy reprezentowało trio w składzie Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka (obie kat. SH6 – zawodniczki niskorosłe) oraz Bartłomiej Mróz (SU5 – zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej).

Indywidualnie najlepiej z tej trójki spisała się Oliwia Szmigiel, zdobywając brązowy medal. Daria Bujnicka wraz z Bartłomiejem Mrozem zakończyli z kolei zmagania na etapie ćwierćfinałów.

W rozgrywkach deblowych polscy badmintoniści zgarnęli dwa brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęły Szmigiel z Bujnicką, a także Mróz, który połączył siły z Anglikiem Seanem O’Sullivanem.

————

Fot. Para-Badminton Poland/Facebook

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL