OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Strzelectwo sportowe: Świetna forma Sowińskiego na Pucharze Świata w Chorwacji

W chorwackim Osijeku zakończył się strzelecki Puchar Świata. Szymon Sowiński sprawdzian przed październikowym czempionatem globu w Sydney zdał celująco, a dobrą dyspozycję naszego reprezentanta potwierdzają trzy indywidualne krążki.

Do walki o medale strzeleckiego Pucharu Świata przystąpiło łącznie 227 sportowców z 48 państw. Gwiazdą w biało-czerwonej ekipie okazał się Szymon Sowiński, który wywalczył łącznie sześć krążków, w tym trzy w indywidualnej rywalizacji. Zawodnik STARTu Zielona Góra znakomicie spisał się w znajdującej się poza paraolimpijskim programem konkurencji pistoletu standard P5, która przyniosła mu złoto. Do piątkowego triumfu nasz reprezentant dołożył również po brązie w pistolecie sportowym P3 oraz w jego pneumatycznej odmianie P1. Najsłabszy występ zanotował w pistolecie dowolnym P4, w którym wystrzelał w kwalifikacjach dziesiąty wynik. Imponujący dorobek uzupełniły trzy medale w drużynie: srebro w P5 oraz dwa brązy w P1 i P4. W dwóch pierwszych konkurencjach ogromnym wsparciem dla Sowińskiego okazali się Filip Rodzik wraz z Kacprem Pierzyńskim. W P4 z kolei w końcowej klasyfikacji zespołów uwzględniony został rezultat Sławomira Okoniewskiego, zastępując obiecującego i wciąż zbierającego międzynarodowe doświadczenie Pierzyńskiego.

W finałowej ósemce pistoletu P5 meldowali się również Sławomir Okoniewski wraz z Kacprem Pierzyńskim, których sklasyfikowano na sąsiadujących ze sobą lokatach 6-7. Najsłabiej na tle kolegów z reprezentacji wypadł w tej specjalności Filip Rodzik, zamykając czołową piętnastkę. W pozostałyh indywidualnych startach zawodnik Skorpiona Polkowice uplasował się przed dwójką kolegów z kadry, zajmując dziesiątą pozycję w P1, dwunastą w P4 oraz piętnastą w P3. W tych samych konkurencjach Okoniewski zajmował 16. (P4) oraz dwukrotnie 22.  (P1, P3) lokatę. Pierzyński z kolei był 26. w P1, a także 27. w P3 i P4.

Ogrom powodów do zadowolenia ma również Barbara Moskal, która w piątkowej rywalizacji w karabinku pneumatycznym stojąc (zaw. niewidomi i niedowidzący) wystrzelała złoto oraz dwa rekordy świata – w kwalifikacjach oraz finale. W tej samej konkurencji leżąc nie zdołała jednak przebić się do finału, zajmując ostatecznie dwunaste miejsce. Tuż za jej plecami znalazła się Wioleta Zarzecka. Znakomicie strzelały w tej pozycji Katarzyna Orzechowska, która zdobyła dla Polski brązowy krążek, a także Maria Ciupińska, która ostatecznie była piąta. Wcześniej w strzelaniu na stojąco obie panie wylądowały odpowiednio na siódmej oraz szóstej lokacie.

Poza ósemką znaleźli się strzelający z karabinka polscy zawodnicy z niepełnosprawnością fizyczną. Przecierający paraolimpijskie szlaki Waldemar Andruszkiewicz zajął 18. miejsce w R1 (karabin pneumatyczny stojąc), 31. w R6 (karabinek dowolny leżąc) oraz 40. w R3 (karabinek pneumatyczny leżąc). Emilia Babska wywalczyła z kolei 13. pozycję w R2 (karabinek pneumatyczny stojąc) oraz 34. w R3. Tadeusz Sondej natomiast był 21. w R3.

————

Fot.: START Zielona Góra.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL