Sześć medali tenisistów stołowych w Alicante!

Sześć miejsc na podium przywieźli z hiszpańskiego Alicante polscy tenisiści stołowi, cztery w rywalizacji indywidualnej zaś dwa w zmaganiach drużynowych.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Dwa medale biało-czerwoni zdobyli w klasie 10. W fazie grupowej Patryk Chojnowski wygrał wszystkie trzy mecze, z drugiej lokaty awansował również do kolejnej fazy Igor Misztal. W ćwierćfinale pierwszy z Polaków miał wolny los, zaś drugi pokonał Pawła Łukianowa z Rosji 3:2 i zameldował się w półfinale. Polski pojedynek niestety zakończył się kontuzją Chojnowskiego i to Misztal awansował do finału. W nim niestety przegrał 0:3 z Davidem Jacobsem z Indonezji.

Brązowy krążek wywalczyła Katarzyna Marszał. Nasza tenisistka w połączonej rywalizacji klas niepełnosprawności 6-7 zajęła drugie miejsce w grupie. Polka pokonała Hiszpankę Pilar Gonzalez 3:0 i przegrała 2:3 z Dianą Glimanową z Rosji. W fazie pucharowej nasza zawodniczka pokonała 3:1 Fatmę Fattachową z Rosji, zaś w półfinale musiała uznać wyższość Turczynki Kubry Korkut – późniejszej zwyciężczyni zawodów.

 

Złoty medal wywalczył w drużynie Tomasz Jakimczuk w łączonych klasach 1-2. Partnerem naszego zawodnika w drużynie był Włoch Federico Crosara. Brąz w klasie 7 zdobył Michał Deigsler wspólnie z reprezentantem Kostaryki, Stevenem Romanem Chinchillą.

Spanish Open 2017 – medale Polaków:

Złoty medal:

Tomasz Jakimczuk – Klasa 1-2 – turniej drużynowy

Srebrne medale:

Igor Misztal – Klasa 10 – turniej indywidualny

Marek Chybiński – Klasa 11 – turniej indywidualny

Brązowe medale:

Katarzyna Marszał – Klasa 6-7 – turniej indywidualny

Patryk Chojnowski – Klasa 10 – turniej indywidualny

Michał Deigsler – klasa 7 – turniej drużynowy

 

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL