Szymon Klimza nowym ambasadorem Avalon Extreme!

Szymon Klimza dołączył do prawdziwej drużyny bez barier, zostając ambasadorem Avalon Extreme. Z nowej roli wywiązał się znakomicie, triumfując w trzeciej edycji Wheel Throwdown, pierwszych w Europie zawodów CrossFit dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem, który popularyzuje sporty ekstremalne zarówno wśród osób sprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Ambasadorami inicjatywy są znakomici oraz utytułowani sportowcy, Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski i Igor Sikorski. Szymon Klimza zadebiutował w nowej roli podczas zawodów Wheel Throwdown i okazał się bezkonkurencyjny. Całodniowa rywalizacja w CrossFicie przyniosła jego triumf w najważniejszej kategorii – Men Elite.

– Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu w nowej roli. Avalon Extreme odpowiada wartościom, które wyznaję w życiu, dlatego nie wahałem się ani chwili, gdy otrzymałem propozycję współpracy. Sport jest moją prawdziwą pasją. Jeśli przez podejmowane aktywności możemy inspirować innych, tym bardziej cieszę się, że dołączyłem do ekstremalnej drużyny Avalon Extreme – powiedział nowy ambasador projektu, Szymon Klimza.

Nowy ambasador Avalon Extreme ma swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Dwukrotnie triumfował w jedynym w Polsce, ekstremalnym wyścigu na wózkach – Wheelmageddonie. Ponadto, zwyciężył w Battle of Europie w CrossFicie oraz wielokrotnie uczestniczył w mistrzostwach kraju zarówno w handbike’u, jak i w monoski.

W ramach współpracy, wizerunek Szymona Klimzy będzie wykorzystywany w działaniach marketingowych podejmowanych przez Avalon Extreme. Ponadto, ambasador projektu będzie promować charytatywny sklep internetowy, który został uruchomiony w listopadzie br.

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej na stronie:

—> http://avalonextreme.pl/

—> https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/.

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał:
Bartosz Sosnówka.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL