Szymon Sowiński drugi na zakończenie PŚ w Szczecinie

Szymon Sowiński zajął drugie miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego standard podczas ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w Szczecinie (P5, kl. SH1). Miejsca w pierwszej ósemce wywalczyło łącznie aż czterech biało-czerwonych. Piąty był Filip Rodzik, na siódmej pozycji uplasował się Sławomir Okoniewski, tuż za nim był Kacper Pierzyński.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Na starcie przedostaniej konkurencji zawodów Pucharu Świata, którą był pistolet pneumatyczny standard (P5, kl. SH1), pojawiło się czternastu zawodników. Każdy z nich miał do wykonania 40 strzałów z odległości 1o metrów. Z drżącą ręką najlepiej poradził sobie Ukrainiec Oleksij Denysiuk. Reprezentant naszych wschodnich sąsiadów na 400 możliwych punktów uzbierał ich 356 i to on sięgnął po laur zwycięstwa. Trzy oczka mniej ustrzelił Szymon Sowiński, co pozwoliło mu ostatecznie na zajęcie drugiej pozycji. Na trzeci stopień podium z 343 punktami wskoczył Brytyjczyk Issy Bailey. Piątą pozycję w dzisiejszych zawodach wywalczył Filip Rodzik (337 pkt.). Siódmy z 327 oczkami na koncie był Sławomir Okoniewski, 6 punktów mniej i ósme miejsce przypadło Kacprowi Pierzyńskiemu. Z pozostałych biało-czerwonych dziesiąty był Sławomir Piszczoła (317 pkt.), 11. – Jakub Kosek (313 pkt.), a Sebastian Cielecki – 14 (270 pkt.).

Wyniki dzisiejszej rywalizacji:

Na sam koniec do walki o miejsca na podium w karabinku pneumatycznym (R5, kl. SH2) przystąpili mężczyźni i kobiety. W kwalifikacjach najlepiej zaprezentował się Ukrainiec Wasyl Kowalczuk, który łącznie zdobył 636,6 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęli Brytyjczycy Adam Fontain (633,8 pkt.) oraz Ryan Cockbill (633,7 pkt.). Polacy w konkurencji tej stanowili tło dla najlepszych. Mirosława Górna w stawce 32 zawodników znalazła się na 29. pozycji (617,9 pkt.), tuż za nią uplasował się Piotr Kacalski (611,8 pkt.). W finale, w którym po 11 i 12 strzale, a potem kolejno co dwa strzały, z konkursem żegna się najsłabszy zawodnik, najlepiej spisał się się Ukrainiec Kowalczuk. Nasz sąsiad zza wschodniej granicy triumfował z wynikiem 255,3 pkt. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Serb Dragan Ristić (254,7 pkt.). Brąz powędrował natomiast do Niemca Michaela Beutela (232,6 pkt.).

Wyniki sobotnich zawodów dostępne są tutaj .

Fot.: World Shooting Para Sport.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL