World Para Dance Sport Championships - Bonn 29 November / 1 December 2019r Photo by Eva Pavía / #BizziTeam

Taniec na wózkach: Piotr Iwanicki i Nadine Kinczel wicemistrzami świata!

Jeden srebrny medal to dorobek naszej reprezentacji podczas mistrzostw świata w tańcach na wózkach rozegranych w Bonn. Wicemistrzami świata w konkurencji combi w tańcach latynoamerykańskich zostali Nadine Kinczel oraz Piotr Iwanicki. 

Do Niemiec walczyć o czołowe lokaty poleciała liczna grupa naszych zawodników. Polskie barwy reprezentowali Paweł Karpiński, Joanna Reda, Piotr Iwanicki, Nadine Kinczel, Julia Sadkowska z klubu Swing-Duet Łomianki oraz niezrzeszeni Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski.

Wielkie emocje mieliśmy w konkurencji combi, gdzie tancerz/tancerka na wózku tworzy parę z pełnosprawnym partnerem/partnerką. Po srebro w tańcach latynoamerykańskich sięgnęli poruszający się na wózku Piotr Iwanicki wraz z partnerującą mu Nadine Kinczel. Biało-czerwoni tańcząc jive byli bezkonkurencyjni, w sambie, rumbie oraz cha-chy byli drudzy, a w pasodoble trzeci. Razem dało im to dziesięć punktów. Złoty medal mistrzostw świata w konkurencji wywalczyli Swietłana Kukuszkina i Maksim Sedakow. Rosjanie uzyskali najlepsze wyniki w rumbie, cha-chy oraz w pasodoble, zanotowali również trzecie lokaty w zmaganiach jive’a oraz samby. Kukuszkinie i Sedakowi dało to dziewięć punktów. Podium uzupełnili Rhea Marquez oraz Julius Jun Obero z Filipin.

Piątą lokatę w konkurencji combi freestyle zajął nasz duet Katarzyna Błoch oraz Marek Zaborowski. Biało-czerwoni uzyskali 22.094 pkt. Podobnie jak w tańcach latynoamerykańskich nie było mocnych na rosyjską parę Swietłanę Kukuszkinę i Maksima Sedakowa – 26,202 pkt. Srebro wywalczyli Filipińczycy Rhea Marquez i Julius Jun Obero – 25.300 pkt., a brąz Kazachowie Kulshum Atalykowa i Yyermek Kalymbetow.

Również na piątej lokacie ukończyli zmagania Paweł Karpiński i Joanna Reda. Polacy startowali w konkurencji duo latin przeznaczonej dla tancerza i tancerki poruszających się na wózkach. Rywalizacja odbywała się w klimatach latynoamerykańskich. Triumfowali Rosjanie Aleksandra Berdnik i Siergiej Antonow, przed  Ukraińcami Oleną Chynką i Oleksandrem Oniszczenko oraz swoimi rodakami Ksenią Giniiatulliną i Pawłem Krawczenko. Pozycję niżej biało-czerwoni uplasowali się w tańcach standardowych (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep). Tam triumfowali Rosjanie Galina Ryżkowa i  Maksim Sedakow. Ze srebra cieszyli się Olena Chynka i Oleksandr Oniszczenko z Ukrainy, a z brązu druga rosyjska para Aleksandra Berdnik and Siergiej Antonow.

Indywidualnie dwukrotnie dziewiąta była Julia Sadkowska, w indywidualnej rywalizacji Katarzyna Błoch oraz Joanna Reda zajmowały miejsca poza czołową „10”.

Klasyfikację medalową wygrali Rosjanie z 11 złotymi medalami, 5 srebrnymi i 9 brązowymi. Za nimi uplasowali się tancerze z Ukrainy (4-7-3) oraz Słowacji (3-0-0).

W tańcach na wózkach rywalizacja przebiega w dwóch klasach niepełnosprawności klasa 1 – osoba na wózku o mniejszej sprawności ruchowej, klasa 2 – osoba na wózku o większej sprawności ruchowej.

Combi Latin 2
1. Swietłana Kukushkina i Maksim Sedakow (Rosja) 9 pkt.
2. Nadine Kinczel i Piotr Iwanicki (Polska) 10 pkt.
3. Rhea Marquez i Julius Jun Obero (Filipiny) 11 pkt.

Combi freestyle 2
1. Swietłana Kukuszkina i Maksim Sedakow (Rosja) 26.202 pkt.
2. Rhea Marquez and Julius Jun Obero (Filipiny) 25.300 pkt.
3. Kulshum Atalykowa and Yermek Kalymbetow (Kazachstan) 22.509 pkt.

— 5. Marek Zaborowski / Katarzyna Błoch (Polska) 22.094 pkt.

Duo Latin 2
1. Aleksandra Berdnik i Siergiej Antonow (Rosja)
2. Olena Chynka i Oleksandr Oniszczenko (Ukraina)
3. Kseniia Giniiatullina i Paweł Krawczenko (Rosja)

— 5. Joanna Reda i Paweł Karpiński (Polska)

Duo standard 2
1. Galina Ryżkowa i  Maksim Sedakow (Rosja)
2. Olena Chynka i Oleksandr Oniszczenko (Ukraina)
3. Aleksandra Berdnik and Siergiej Antonow (Rosja)

— 6. Joanna Reda i Paweł Karpiński (Polska)

Single 1 – kobiety:
1. Illona Slugovyna (Ukraina)
2. Julia Dawidowa (Rosja)
3. Tomer Margalit (Izrael)

— 9. Julia Sadkowska (Polska)

Single 2 – kobiety:
1. Galina Ryżkowa (Rosja)
2. Olena Chynka (Ukraina)
3. Aleksandra Berdnik (Rosja)

— 19. Joanna Reda (Polska)

Single freestyle 1 – kobiety:
1. Helena Kasicka (Słowacja) 21.591 pkt.
2. Tomer Margalit (Izrael) 20.989 pkt.
3. Julia Dawidowa (Rosja) 20.453 pkt.

— 9. Julia Sadkowska (Polska) 18.258 pkt.

Single freestyle 2 – kobiety:
1. Olena Chynka (Ukraina) – 24.233 pkt.
2. Galina Ryżkowa (Rosja) – 23.760 pkt.
3. Nursina Galiewa (Rosja) – 23.456 pkt.

— 11. Katarzyna Błoch – 20.419 pkt. i 16. Joanna Reda – 18.900 pkt.

————

Fot.: Eva Pavia/Bizzi Team.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL