Tenis na wózkach: Cztery półfinały biało-czerwonych w Turcji!

Polscy tenisiści na wózkach Katarzyna Wojcieszak (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski), Albin Batycki (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski), Krzysztof Brezyna (BTS As Bełchatów), Piotr Jaroszewski (SIKT Płock) i Jerzy Kulik (SIKT Płock) mają za sobą kolejny zakończony turniej w Turcji.

Biało-czerwoni po zmaganiach w dniach 11-14 maja w turnieju Kemer Turkuaz Open  z cyklu  ITF Futures zaprezentowali się w dniach 17-20 maja w Kemer Daima Open. W turnieju singlowym do półfinału awansowała dwójka Polaków Albin Batycki i Piotr Jaroszewski. Sklasyfikowany na 92. miejscu Batycki pokonał w pierwszym meczu 6:0, 6:0 Turka Yunusa Aslana, a następnie wyeliminował swojego rodaka Jerzego Kulika wygrywając 6:3, 6:2. W ćwierćfinale nasz reprezentant był lepszy 6:2, 6:4 Fina Taneli Tenhunena. W półfinale przegrał z reprezentantem Iraku Husseinem Hamidem Hel, Batycki poddał mecz. Jaroszewski klasyfikowany na 61. lokacie w światowym rankingu w I rundzie miał wolny los, następnie wyeliminował Irakijczyka Yousifa Khaleefah Hameedi 6:1, 6:2. Polak następny mecz stoczył ze zwycięzca poprzedniego turnieju w Turcji – Kemer Turkuaz Open klasyfikowanym na 50. miejscu w rankingu ITF Asi Stokolem. Jaroszewski wyżej notowanego rywala pokonał 7:5, 6:2. W półfinale lepszy 4:6, 3:6 okazał się od niego Irańczyka Hosseina Mamipoura. W finale triumfował zawodnik z Iraku Hussein Hamid Hel. Krzysztof Brezyna stoczył jeden mecz singlowy, niestety Polak okazał się bez szans z Hakanem Gungorą z Turcji, z którym przegrał 2:6, 2:6.

W grze deblowej Kulik i Jaroszewski rozstawieni z numerem trzecim awansowali do półfinału. W pierwszym meczu pokonali Omera Erkisa z Turcji i Heoffroya Schivi z Francji 6:2, 6:1. W półfinale musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców Greka Giorgosa Lazaridisa i Izraelczyka Asi Stokola. Polacy poddali mecz walkowerem. Batycki i Brezyna przegrali w ćwierćfinale z wyżej notowanymi Irańczykami Hosseinem Mamipourem i Mahdim Taiyebim w dwóch setach, w każdym tracąc po trzy gemy.

Szybko z turnieju singlowego odpadła 36-letnia Katarzyna Wojcieszak plasująca się w ostatnim notowaniu na 101. miejscu w rankingu światowym. Polka została wyeliminowana przez reprezentantkę gospodarzy Ebru Bulgurcu. Niestety nasza reprezentantka nie ugrała seta w starciu z Turczynką. W deblu wspólnie z Fatmą Kidil zakończyły udział na półfinale. W 1/2 ich rywalkami były Francuzka Charlotte Fairbank oraz Jessica Webb z Wielkiej Brytanii. Polsko-turecki debel ugrał w pierwszym secie tylko jednego gema, zaś w drugim przeciwniczki oddały dwa gemy. W deblu wygrały Brytyjka Lauren Jones, która zwyciężyła w singlu i Turczynka Busra Un.

————

Fot.: SIKT Płock.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL