XXIV Płock Orlen Polish Open: Poznaliśmy nazwiska pierwszych zwycięzców

24. edycja turnieju tenisa na wózkach Płock Orlen Polish Open nieuchronnie chyli się ku końcowi. W dniu dzisiejszym poznaliśmy nazwiska zwycięzców pierwszych finałów.

Będzie nowy mistrz

Lista zwycięzców Płock Orlen Polish Open liczy – na razie – dziesięć nazwisk. W tym roku na pewno zostanie dopisane jedenaste, o czym zadecydowała ćwierćfinałowa porażka ostatniego z byłych mistrzów, Martina Legnera. Austriak, rozstawiony z numerem 8, przegrał 0:6, 2:6 z Belgiem Joachimem Gerardem, numer 1.

Stefanów trzech

Stefan Dobaczewski i Steffen Sommerfeld odpadli w drugiej rundzie, ale Stefanos Diamantis dzielnie broni honoru imienników. Grek pokonał dziś rozstawionego z numerem 5 Brazylijczyka Daniela Rodriguesa 6:2, 2:6, 6:2, a w jutrzejszym półfinale zmierzy się z Belgiem Joachimem Gerardem.

W tym samym czasie awans wywalczył także Martin de la Puente (numer 4), chociaż początkowo nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia. W pierwszym secie Hiszpan wygrał 17 z 48 punktów, ale nie zdobył nawet jednego gema. W drugiej partii był już skuteczniejszy, natomiast Koreańczyk Ho-Won Im (numer 7) zaczął popełniać coraz więcej błędów. De la Puente zwyciężył 0:6, 6:3, 6:2. Nazwisko kolejnego rywala pozna po zakończeniu ostatniego ćwierćfinału.

A w międzyczasie…

Kiedy półfinalistki singla wjeżdżały na korty numer 2 i 3, na korcie numer 1 już trwał ostatni ćwierćfinał singla mężczyzn. Koreańczyk Sang-Ho Oh i Argentyńczyk Agustin Ledesma zaczynali tiebreak drugiej partii (żeby nie trzymać czytelników w niepewności, od razu informujemy: jest trzeci set), a panie zdążyły już ustalić, kto zagra o tytuł mistrzyni POPO.

Przed szansą powtórzenia sukcesu sprzed czterech lat stanie najwyżej rozstawiona, Holenderka Michaela Spaanstra, która wyeliminowała Koreankę Ju-Youn Park (nr 3) – 6:1, 7:6(4). Jej rywalką będzie Argentynka Maria Florencia Moreno (nr 4), dziś lepsza od Brazylijki Natalii Mayary (nr 2) – 6:4, 6:4.

Kort numer 1 nadal zajęty…

Pół dnia na korcie

W biurze turnieju prawie nikt nie pytał o wynik, natomiast wszyscy chcieli wiedzieć, jak długo trwał czwarty ćwierćfinał singla mężczyzn. Komisyjnie zajrzeliśmy do karty sędziowskiej – nie chciało wyjść inaczej: dokładnie 3 godziny i 29 minut.

Mogło być jeszcze dłużej, bo po wygraniu pierwszego tiebreaka 9-7 i przegraniu drugiego 10-12 Argentyńczyk Agustin Ledesma w trzeciej partii był już wyraźnie lepszy od Sang-Ho Oha – 6:1.
Dla Koreańczyka to jeszcze nie koniec pracy na dziś. Trochę odpocznie i wróci na kort na półfinał debla.

We własnym gronie

Tak się złożyło, że cztery półfinalistki singla zmierzyły się w finale debla. Na dodatek przedpołudniowe rywalki po południu znów zostały partnerkami. Michaela Spaanstra i Ju-Youn Park (Holandia, Korea Południowa) wygrały z Natalią Mayarą i Marią Florencią Moreno (Brazylia, Argentyna) 6:3, 1:6, 10-2.

Holenderka i Argentynka spotkają się jeszcze raz – jutro w finale singla.

Pary pomieszane

W konkurencji quadów nie ma podziału na turnieje męskie i kobiece – w singlu ona może rywalizować z nimi, a w deblu możliwe są wszystkie kombinacje. W drugim finale 24. Płock Orlen Polish Open 2018 para męska Ymanitu Silva (Brazylia) i Lucas Sithole (RPA) wygrała z parą mieszną Mika Ishikawa (Japonia) i Nicholas Taylor (USA) 7:5, 6:2.

Zachęcamy do odwiedzania oficjalnej strony turniejowej www.plockorlenpolishopen.pl oraz profili turniejowych w mediach społecznościowych.

————

Źródło: Informacja prasowa.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL