Fot. SIKT PŁOCK

Tenis na wózkach: Fabisiak z trzecim z rzędu finałem w singlu i kolejnym triumfem w deblu!

Kolejny udany tydzień tenisowy za Kamilem Fabisiakiem. Dwudziesty zawodnik rankingu światowego awansował do finału singla turnieju „International Wheelchair Clube Tenis Porto” w Portugalii (pula nagród $5000) oraz wygrał rywalizację deblową.

Nasz tenisista po podwójnych triumfach w singlu i deblu w turniejach „Parpali Cup” w Turcji oraz w Setubal, wystartował w kolejnym turnieju w Portugalii. W International Wheelchair Clube Tenis Porto został rozstawiony z turniejową jedynką.W pierwszej rundzie Polak miał wolny los, zaś w drugiej trafił na Portugalczyka Joao Couceiro (ITF 516). Z nisko notowanym rywalem Polak poradził sobie niezwykle łątwowygrywając 6:0, 6:2. Następnie w półfinale  Fabisiak pokonał Carlosa Ankera z Holandii – rozstawionego z nr 3. Reprezentant „Pomarańczowych” notowany jest na 51. miejscu w rankingu światowym. Wcześniej urodzony w 1996r. tenisista pokonał w pierwszej rundzie Krzysztofa Brezynę 6:1, 6:2 (ITF 128). W finale na Fabisiaka czekał tak jak w Setubal – Casey Ratzlaff. Najwyżej notowany z Amerykanów (25. ITF), wziął rewanż za poprzedni finał pokonując Polaka 6:1, 6:3. 21-letni zawodnik ze Stanów Zjednoczonych w ćwierćfinale wygrał z Krzysztofem Kowalewskim – 6:0, 6:1 (ITF 159.).

Zwycięska seria w deblu wciąż trwa!

Osiem par zmierzyło się w rywalizacji deblowej. Po triumf sięgnęli finaliści z singla. Fabisiak i Ratzlaff zostali rozstawieni z najwyższym numerem. W pierwszym spotkaniu pokonali Cristiano Magalhaesa i Paulo Jorge Matos Silvę z Portugalii bez straty gema, a w półfinale byli lepsi od kolejnego debla gospodarzy Carlosa Leitao i Jean Paula Melo 6:1, 6:1. W finale pokonali rozstawionych z „dwójką” Holendra Carlosa Ankera i Silviu Culeę z Włoch. 6:2, 6:2. W ćwierćfinale przegrali z finalistami1:6, 1:6 Krzysztof Brezyna i Krzysztof Kowalewski.

————

Fot. SIKT Płock.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL