Fot. SIKT Płock

Tokio 2020: Fabisiak i Jaroszewski z awansem do drugiej rundy

Udany start zanotowali na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio  Kamil Fabisiak oraz Piotr Jaroszewski. Obaj przebrnęli pierwszą rundę w tenisie ziemnym, jednak w następnej czekać ich będzie przeprawa z rozstawionymi w turnieju rywalami.

Pierwszy na korcie pojawił się najwyżej sklasyfikowany z Polski tenisista na wózkach, Kamil Fabisiak. 37-latek w pierwszym secie przegrał 4:6 z Suthim Khlongruą z Tajlandii. Kolejne dwie partie padły już na szczęście łupem Polaka. Fabisiak w drugim secie oddał dwa gemy rywalowi z Azji, a w trzecim zaledwie jednego i zameldował się w kolejnej rundzie. Następnym przeciwnikiem będzie 23-letni Alfie Hewett z Wielkiej Brytanii. Rozstawiony z dwójką zawodnik jest faworytem do złota w Tokio. Na koncie ma pięć tytułów Wielkiego Szlema, w tym tegoroczny z French Open. Pięć lat temu cieszył się w Rio ze srebrnego medalu. Ewentualna wygrana Polaka byłaby dość dużym sukcesem.

Następnie oglądaliśmy w Ariake Tennis Park Piotra Jaroszewskiego. Początek Polaka był nieudany,  bowiem zdołał ugrać zaledwie jednego gema w pierwszym secie. W drugim sytuacja na korcie była zgoła odmienna i to Jaroszewski był lepszy (6:4). W trzeciej partii Polak kontynuował dobrą grę, i po kolejnym wygranym secie 6:4 mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Następny mecz rozegra z Hiszpanem Martinem de la Puente – rozstawionym z numerem jedenastym.

I runda:

Kamil Fabisiak (Polska) – Suthi Khlongrua (Tajlandia) 4:6, 6:2, 6:1
Piotr Jaroszewski (Polska) – Jaime Sepulveda (Chile) 1:6, 6:4, 6:4

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL