Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Tenis stołowy: Patryk Chojnowski z brązowym medalem mistrzostw Polski!

Reprezentant Polski na igrzyskach paraolimpijskich Patryk Chojnowski świetnie spisał się w 89. edycji indywidualnych mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Mistrz paraolimpijski z Londynu z 2012 roku zajął trzecie miejsce w rywalizacji singlowej mężczyzn!

W Hali Sportowej Arłamów Patryk Chojnowski dotarł do półfinałów gry singlowej. Po złocie zdobytym w 2019 roku oraz srebrze wywalczonym rok później tym razem nasz paraolimpijski mistrz cieszył się z brązu, ponownie potwierdzając przynależność do polskiej czołówki w tenisie stołowym. Zawodnik KS AZS AWFiS Gdańsk w swoim pierwszym meczu pokonał 4:1 Marcina Woskowicza, a następnie 4:3 wygrał z Piotrem Chodorskim z Politechniki Rzeszów. W ćwierćfinale pewnie w pięciu setach rozprawił się z Michałem Bańkoszem (KU AZS UE Wrocław). W półfinale czekał na niego Samuel Kulczycki. Mecz z pingpongistą Dekorglass Działdowo zakończył się przegraną 3:4. Jak okazało się później, Chojnowski przegrał z późniejszym mistrzem Polski. W finale 19-letni Kulczycki zwyciężył 4:2 z Robertem Florasem. Drugi brąz wywalczył zaledwie 14-letni Miłosz Redzimski.

Kolejnych sukcesów w rywalizacji o medale krajowego czempionatu nie odniosła Natalia Partyka. Utytułowana reprezentantka Polski niedawno przeszła COVID-19 i, jak sama podkreśla, nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji. Nasza pięciokrotna paraolimpijska mistrzyni w ostatnim czasie miała trzy tygodnie przerwy od gry za pingpongowym stołem i dopiero powraca do mocniejszego treningu.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL