Tenis stołowy: Sukces Natalii Partyki, Polka czwarta w Montreux

To był bardzo dobry weekend dla Natalii Partyki. W rozgrywanym w szwajcarskim Montreux prestiżowym turnieju ITTF Europe Top 16 Cup nasza mistrzyni uplasowała się tuż za podium zawodów.

– Nie ukrywam, mam niedosyt, że nie ma mnie >>na pudle<<, jednak gdyby ktoś przed turniejem powiedział mi, że będę w półfinale, to taki wynik brałabym w ciemno. Czwarte miejsce jest dużym sukcesem!

– tak swoją postawę w turnieju ITTF Europe Top 16 Cup skomentowała na Facebooku Natalia Partyka. Nasza pięciokrotna mistrzyni paraolimpijska w dwudniowym cyklu zawodów zmierzyła się z wyżej notowanymi od siebie w światowym rankingu tenisistkami. Bilans tych potyczek to dwa zwycięstwa oraz dwie porażki, wszystkie po mocno wyrównanej walce w setach.

W rozgrywanym w szwajcarskim Montreux turnieju oglądać mogliśmy szesnaście najlepszych na Starym Kontynencie zawodniczek, w tym dwie noszące biało-czerwone barwy. Poza Natalią Partyką za stołem pingpongowym pojawiła się Chinka z polskim paszportem Li Qian, która w ubiegłym roku sięgnęła indywidualnie po złoty medal mistrzostw Europy. Qian swoją przygodę zakończyła już na pierwszej rundzie, przegrywając 3:4 z późniejszą triumfatorką całego cyklu Niemką Petrissą Solja. Reprezentantka zza Odry triumf w turnieju przypieczętowała zwycięstwem w finale 4:3 z Rumunką Bernadette Szocs.

Partyka w silnej szesnastoosobowej stawce była jedyną zawodniczką z niepełnosprawnością. 29-latka w pierwszej rundzie walczyła dzielnie z reprezentującą Holandię Jie Li. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się na korzyść Polki dopiero w siódmym secie. W pojedynku o medalową strefę po drugiej stronie siatki czekała na naszą multimistrzynię Georgina Pota z Węgier, którą pokonała stosunkiem 4:1. W mającym dramatyczny przebieg półfinałowym starciu, w którym zawodniczki zdobywały duże punkty naprzemiennie, po siedmiosetowym boju Partyka nie sprostała ostatecznie Rumunce Bernadette Szocs. W meczu o brąz natomiast zmuszona była uznać wyższość Austriaczki Sofii Polcanowej, ulegając jej w setach 2:4.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL