Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Tokio 2020: Alan Ogorzałek w finale 400 metrów stylem dowolnym

Alan Ogorzałek powalczy w wieczornym finale o medal na pływackim dystansie 400 metrów w stylu dowolnym. To jego drugi paraolimpijski finał w Tokio.

W eliminacjach 400 metrów stylem dowolnym (S10) wystartowało dziewięciu zawodników, co oznaczało, że na tym etapie zmagań odpadnie najsłabsze ogniwo. Alan Ogorzałek, który w maju sięgnął na tym dystansie po brąz mistrzostw Europy, dopłynął do mety z piątym czasem, uzyskując 4:16,60 min. 18-letni pływak Startu Wrocław wystąpi zatem w wieczornym finale. W medalowym wyścigu w tej samej kategorii wśród kobiet zobaczymy również jego klubową koleżankę Oliwię Jabłońską, która przystąpi do rywalizacji jako aktualna mistrzyni świata.

W finale 100 metrów klasykiem (SB11) nie zobaczymy z kolei Przemysława Drąga. Pływak LKS Gol-START Częstochowa na pokonanie dwóch długości basenu potrzebował 1:32,26 min i w dwunastoosobowej stawce zajął dopiero jedenaste miejsce. Jego los podzielił również trenujący we Wrocławiu Igor Hrehorowicz, który w eliminacjach 200 metrów stylem zmiennym (SM9) uzyskał 2:44,39 min i w gronie dwunastu sklasyfikowanych panów był ostatni.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL