Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska

Tokio 2020: Mateusz Surwiło dziesiątym kajakarzem igrzysk paraolimpijskich

Mateusz Surwiło dziesiątym zawodnikiem igrzysk paraolimpijskich w kajakowej jedynce KL3. W finale B tej konkurencji nasz reprezentant dopłynął do mety na drugiej lokacie.

Dla 29-latka były to drugie w karierze igrzyska. Ścigający się w najmocniejszej grupie KL3 zawodnik Startu Zielona Góra pięć lat temu w Rio de Janeiro uplasował się w jedynkach na dziewiątym miejscu.

W Tokio nasz reprezentant nie zdołał przebić się do finału A tej konkurencji. W półfinale, z którego do medalowego wyścigu kwalifikowała się pierwsza trójka, zajął z czasem 42,153 s czwarte miejsce, tracąc 0,120 s do finiszującego tuż przed nim Węgra Erika Kissa.

Na osłodę pozostał więc Polakowi jak najlepszy występ w piątkowym finale B, w którym przeciął metę na drugiej pozycji z czasem 42,612 s. W gronie czternastu startujących ostatecznie był dziesiąty. Paraolimpijskie mistrzostwo z rezultatem 40,355 s obronił Ukrainiec Serhij Jemielianow, który finiszu pokonał różnicą 0,109 s Leonida Kiryłowa z Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Trzeci ze stratą 0,913 s był Brytyjczyk Robert Oliver.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL