Fot. Robert Kwiatek/Polska Fundacja Paraolimpijska

Tokio 2020: Ogorzałek i Makowski z awansem do finałów

Alan Ogorzałek i Wojciech Makowski popłyną w wieczornych finałach igrzysk paraolimpijskich. Na eliminacjach przepadli Oliwia Jabłońska, a także Przemysław Drąg.

18-letni Ogorzałek uznawany jest za jedno z największych odkryć w polskim pływaniu w ostatnich latach. To jego paraolimpijski debiut i możemy być pewni, że zdecydowanie nie poprzestanie na tym jednym starcie. Do finału 100 metrów stylem dowolnym (S10) zawodnik Startu Wrocław wszedł z siódmym wynikiem (55,27 s). Ten z kolei zaplanowany został na godzinę 10:14 polskiego czasu.

Kwadrans później o drugi paraolimpijski krążek zawalczy na setkę grzbietem (S11) Wojciech Makowski, który w Rio de Janeiro sięgnął w tej specjalności po srebro. W eliminacjach 29-latek wykręcił siódmy wynik (1:12,93 min) i aby realnie móc myśleć o medalu, będzie musiał popłynąć zdecydowanie szybciej. Dziesiąty był kolejny z paraolimpijskich debiutantów, Przemysław Drąg (1:15,60 min), którego ostatecznie nie zobaczymy w finale.

Wyeliminowana z rywalizacji o podium została również Oliwia Jabłońska, która w konkurencji 100 metrów kraulem (S10) była jedenasta z czasem 1:04,44 min. Dystans ten stanowił dla 24-latki jedynie przetarcie przed 400-metrówką, w której jako aktualna mistrzyni globu ma ogromny apetyt na zwycięstwo.

————

Paulina Królak/Polska Fundacja Paraolimpijska
Fot. Robert Kwiatek/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL