Treningowo z parabadmintonem

Na sportowej mapie Warszawy pojawiło się nowe miejsce. W sali szkoły przy ulicy Drewnianej rozpoczęły się treningi parabadmintona. Wszystko za sprawą Fundacji Bartłomieja Mroza.

W sobotę miał miejsce drugi już trening najszybszej z dyscyplin sportowych. Pierwszy, inauguracyjny trening odbył się tydzień wcześniej. Otworzył go sam prezes i wiceprezes (-ka) fundacji – Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik. Zebrała się całkiem spora grupa chętnych i nowych miłośników badmintona. Była rozgrzewka, były zabawy z lotką i szkolenie z techniki, która w tym sporcie jest bardzo ważna. Pierwszy trening odbił się echem w środowisku parabadmintonowym. Wszystkich cieszy fakt, że to nie była jednorazowa przygoda, a długotrwały proceder. Treningi staną się tradycją. W każdą sobotę chętni do pogłębiania swoich badmintonowych umiejętności, będą spotykać się i pod okiem trenera rosnąć na nowych zawodników.

Uczestniczyliśmy w drugim treningu parabada. W niewielkim gronie, w cudownej atmosferze szlifowaliśmy poprawne uderzenia lotki. I nie tylko lotki, ale również balona. To wcale nie łatwe zadanie, odbić rakietą balon tak, żeby poleciał na pole przeciwnika, a nie na aut. Te balony latały gdzie chciały, a liczył się każdy punkt. Trzeba przyznać, że nieźle nas wymęczyły. Były slalomy z lotką, były „rzuty karne” lotką i fenomenalne obrony. Forehand i backhand to wcale nie taka łatwa sprawa, ale teraz radzimy sobie z nią dużo lepiej. Wszystko za sprawą trenera, który był tam z nami. Trening prowadził Michał Nowak. To najlepszy przykład, że szkolenie, które Fundacja Bartłomieja Mroza przeprowadziła dla trenerów badmintona, o tym jak przygotować trening dla osób z niepełnosprawnością, przyniosło efekty. Trener, wcześniej wyszkolony potrafił świetnie dostosować ćwiczenia do specyfiki niepełnosprawności swoich zawodników. Zawodników, które świetnie odnaleźli się w swoim gronie. Przez cały trening towarzyszyła nam cudowna atmosfera i dopisywał dobry humor. Te treningi to również okazja do zawarcia nowych znajomości. Kiedy my trenowaliśmy szefowie fundacji (Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik) byli w drodze do Turcji na Turkish International Para-badminton 2019. Trzymamy kciuki za całą nasza reprezentację na tym prestiżowym turnieju. Mamy nadzieję, że wrócą do nas z medalami.

Przez ostatni czas można zauważyć duży rozwój parabadmintona w Polsce m.in. za sprawą Fundacji Bartłomieja Mroza. Kolejne miejsce treningowe badmintona dla osób z niepełnosprawnością pokazuje, że będzie tylko lepiej. Regularne treningi pomogą wyłuskać nowych zawodników, którzy będą nas reprezentować na arenach międzynarodowych. Treningi spełniają, także rolę rehabilitacji osób z niepełnosprawnością. Zachęcamy każdego kto jeszcze się waha, aby na taki trening się wybrał i spróbował swoich sił w najszybszej dyscyplinie na świecie. Ale spokojnie, nie będziemy tam bić rekordów prędkości lotki, na to przyjdzie czas później. Na początek technika i dobra zabawa. Jako patroni medialni Fundacji Bartłomieja Mroza z pewnością będziemy częstymi gośćmi u trenujących.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL