Trzy medale maratończyków na mistrzostwach Europy niesłyszących w Odense

Trzy krążki, po jednym z każdego koloru, wybiegali biało-czerwoni podczas niedzielnym mistrzostw Europy niesłyszących w maratonie. Gospodarzem imprezy była duńska miejscowość Odense.

Mistrzostwa Europy w maratonie niesłyszących przeprowadzono w ramach imprezy Hans Christian Andersen Marathon, która na biegowej mapie świata zadebiutowała w 2000 roku. Rywalizacja na królewskim dystansie 42,195 km przyciągnęła 16 zawodników i zawodniczek z ubytkami słuchu reprezentujących osiem krajów. Pod biało-czerwoną flagą wystartowało sześcioro Polaków.

Mistrzem Starego Kontynentu został Tomasz Gawroński, który zwycięstwo i złoty medal przypieczętował rezultatem 2:39:42. Na drugim miejscu zameldował się z czasem 2:41:41 Michał Wojciechowski, który wpadł na metę 1:02 szybciej od trzeciego ostatecznie w klasyfikacji Hiszpana Juana Gonzaleza. Rywalizacji nie ukończył Rafał Nowak.

Zmagania wśród pań zdominowała aktualna mistrzyni i rekordzistka globu Niemka Nele Alder-Baerens, która jako jedyna złamała granicę trzech godzin, uzyskując 2:58:33. Po tytuł wicemistrzyni Europy sięgnęła Włoszka Cristine Gogna, która okazała się wolniejsza od triumfatorki o 6:28. Na najniższym stopniu podium stanęła Agata Kosztowny, finiszując z wynikiem 3:12:45. Czwarta była Małgorzata Mejka (3:17:28), a stawkę zamknęła Monika Nowak (3:17:50).

————

Fot. główne: Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ŚWIT Wrocław/Facebook

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL