Turniej Finałowy Polskiej Ligi Rugby na Wózkach: Wiemy, kto powalczy o podium!

Ten weekend to niezła gratka dla fanów rugby na wózkach. Do Areny Ursynów (Warszawa) zjechały drużyny z całej Polski. Wszystko za sprawą finału POLSKIEJ LIGI RUGBY NA WÓZKACH. Już od piątku możemy podziwiać rugbistów (i rugbistki) w niezwykłych i zaciętych meczach. Zapraszamy w niedzielę od 8:30 na kibicowanie ulubieńcom.

Wiele pięknych akcji, mocnych zderzeń i dużo pozytywnej energii mieliśmy przez dwa dni na Arenie Ursynów. Nikt nie przyjechał tu odpoczywać! Zawodnicy byli skoncentrowani i zdeterminowani, aby osiągnąć swój cel. Tylko zwycięstwo! Kibice nie mogli usiedzieć na miejscach, kiedy ich faworyci walczyli na boisku. Od samego początku dużo się działo. W piątek Avalon Extreme w dobrym stylu wygrał z zeszłorocznymi zwycięzcami Balian Wlkp. (54:41). Fly Wings Rzeszów szybko i bezproblemowo pokonało Diabły Łódź (63:16). Tego dnia doszło również do bratobójczego pojedynku Four Kings I oraz Four Kings II. Podczas tego meczu ucierpiała jedna z zawodniczek – Izabela Rybak. Zeszła z boiska trzymając się za rękę, wyglądało to nieciekawie. Ale uspokajamy! Wróciła do gry kolejnego dnia.  Four Kings I zwyciężyło 66 do 20. W tym samym czasie na boisku obok Grom Ostrów podejmował Strangersów. W zdecydowanie lepszej dyspozycji tego dnia była drużyna z Ostrowa Mazowieckiego (68:22). Balian Wlkp. szybko podniósł się po porażce i pokazał kawał dobrej gry w pojedynku z Sitting Bulls Katowice pokonując ich 57 do 23. Tuż obok, Fly Wings Rzeszów stanęli do boju z Jokers Bydgoszcz. Zwyciężyli 56 do 23. To jeszcze nie koniec! Po krótkiej przerwie na jednym z boisk pojawili się Four Kings I oraz Lavoro Częstochowa (69:20). Na drugim boisku Grom Ostrów oraz IKS Jeźdźcy Mikołów. Tutaj Grom nie miał tak łatwo. Jeźdźcy wygrali 57:24. Tym meczem zakończył się pierwszy dzień zmagań.

Prawdziwy kibic wstaje rano, nawet jeśli jest to sobota, i popędzi na mecz, żeby wspierać swoją drużynę. Tak było też dzisiaj. O 9 rano, kibice siedzieli już gotowi do gry. Zawodnicy zmotywowani weszli na boisko. Tym sposobem rozpoczęliśmy drugi dzień pełen rugbowych emocji. Avalon Extreme zmierzył się z ekipą Sitting Bulls Katowice. Od samego początku pracowali nad zbudowaniem bezpiecznej przewagi. Udało się! Avalon Extreme wygrywa 51:30. Na sąsiednim boisku do walki stanęli Four Kings II oraz drużyna z Częstochowy – Lavoro. Tym razem to nie Warszawa była lepsza. Lavoro kończy mecz z minimalną przewagą 41 do 39. Diabły Łódź kontra Jokers Bydgoszcz. Jak w każdym mecz zwycięzca może być tylko jeden. W tym zwycięzcami okazała się drużyna z Bydgoszczy (56:35). A co powiecie na mecz Strangers z IKS Jeźdźcy Mikołów? Taki pojedynek też mogliśmy dzisiaj podziwiać. Zakończył się wynikiem 55:31. Zaraz po przerwie obiadowej Strangersi ponownie wyszli na boisko, tym razem naprzeciw Sitting Bulls. Strata punktów była nieco mniejsza niż w poprzednim meczu, przegrali 44:38. Balian Wlkp. i Grom Ostrów Mazowiecka to pojedynek, który przyciągnął rzeszę kibiców. Zacięta walka, ciekawe akcje i zawrotne tempo. To charakteryzuje ten mecz, który zakończył się wygraną Balianów 42 do 38. Diabły Łódź dużą przewagą przegrywają z Four Kings II (17:47). Zastanawiacie się jak poradzili sobie Jokers Bydgoszcz i Lavoro Częstochowa w meczu między sobą? Otóż ten mecz zdecydowanie należał do drużyny z Bydgoszczy (53:38). Przyszła pora na półfinały. Buzujące emocje czuć było w powietrzu. Kibice zacierali ręce i ćwiczyli gardła. Zawodnicy w pełnej koncentracji wysłuchali ostatnich uwag trenerów. Tu trzeba walczyć o każdy centymetr boiska, nie można odpuścić. W końcu zwycięzcy wejdą do finału i w niedzielę powalczą o pierwsze miejsce. Oba półfinały rozgrywane były w tym samym czasie, na tej samej hali, na dwóch różnych boiskach. Na jednym Avalon Extreme kontra IKS Jeźdźcy Mikołów. Na drugim Flying Wings Rzeszów naprzeciw Four Kings I. Początkowo punkt za punkt. Na hali robiło się coraz bardziej gorąco. To te emocje, które aż kipiały. IKS Jeźdźcy oraz Four Kings I zaczęli wychodzić na prowadzenie. Przewagę nad przeciwnikami utrzymywali aż do samego końca.

O pierwsze miejsce Polskiej Ligi Rugby na Wózkach powalczą IKS Jeźdźcy Mikołów  oraz Four Kings I (niedziela godz. 14:20). O miejsce trzecie Avalon Extreme zmierzy się z Flying Wings Rzeszów (niedziela godz. 12:30).

Źródło fot. Polska Liga Rugby na Wózkach

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL