Wilk i Szumiec otworzyli sezon, mamy wyniki!

Pierwsze ściganie za sobą mają dwaj polscy kolarze Rafał Wilk oraz Rafał Szumiec. Nasi zawodnicy brali udział w dwudniowej rywalizacji w ramach Pucharu Europu w serbskim Šid.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Biało-czerwoni wygrali zarówno w czasówce jak i wyścigu ze startu wspólnego. Nasz mistrz paraolimpijski Rafał Wilk oraz startujący również w narciarstwie alpejskim Rafał Szumiec w pierwszym tegorocznym starcie sprawdzili swoje siły na trasie wyścigu wspólnego liczącego trzy okrążenia oraz na trasie 8 kilometrowej czasówki. Rywalizujący w kat. H4 Wilk pokonał ją w 23. minuty, zaś kolega z reprezentacji Rafał Szumiec w czasie 26. minut. W zawodach, za których przygotowanie odpowiadał Slobodan Radovanović, wzięło udział siedemnastu zawodników z takich krajów jak Polska, Serbia, Włochy, Chorwacja, Rumunia czy Słowacja.

Rafał Wilk to polski żużlowiec i trener żużlowy, który 3 maja 2006 roku podczas meczu ligowego miał wypadek, po którym stracił władzę w nogach. Po wypadku nie poddał się i odnosi spore sukcesy w kolarstwie z napędęm ręcznym, tzw. handbike.

Rafał Szumiec to polski narciarz alpejski i obecnie kolarz ręczny. W 2002 roku podczas zawodów kolarstwa górskiego uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał trwałego porażenia kończyń dolnych.

Foto. Oficjalny fanpage Rafała Wilka.

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL