Pierwsze ściganie za sobą mają dwaj polscy kolarze Rafał Wilk oraz Rafał Szumiec. Nasi zawodnicy brali udział w dwudniowej rywalizacji w ramach Pucharu Europu w serbskim Šid.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Biało-czerwoni wygrali zarówno w czasówce jak i wyścigu ze startu wspólnego. Nasz mistrz paraolimpijski Rafał Wilk oraz startujący również w narciarstwie alpejskim Rafał Szumiec w pierwszym tegorocznym starcie sprawdzili swoje siły na trasie wyścigu wspólnego liczącego trzy okrążenia oraz na trasie 8 kilometrowej czasówki. Rywalizujący w kat. H4 Wilk pokonał ją w 23. minuty, zaś kolega z reprezentacji Rafał Szumiec w czasie 26. minut. W zawodach, za których przygotowanie odpowiadał Slobodan Radovanović, wzięło udział siedemnastu zawodników z takich krajów jak Polska, Serbia, Włochy, Chorwacja, Rumunia czy Słowacja.

Rafał Wilk to polski żużlowiec i trener żużlowy, który 3 maja 2006 roku podczas meczu ligowego miał wypadek, po którym stracił władzę w nogach. Po wypadku nie poddał się i odnosi spore sukcesy w kolarstwie z napędęm ręcznym, tzw. handbike.

Rafał Szumiec to polski narciarz alpejski i obecnie kolarz ręczny. W 2002 roku podczas zawodów kolarstwa górskiego uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał trwałego porażenia kończyń dolnych.

Foto. Oficjalny fanpage Rafała Wilka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.