Wiosłowanie w szczytnym celu! Podejmij wyzwanie i wiosłuj na Avalon Extreme Rowing Hard

Walka z czasem, bólem i zmęczeniem, a zarazem sportowa rywalizacja w najlepszym wydaniu. Avalon Extreme Rowing Hard, czyli ogólnopolskie zawody na ergometrach wioślarskich dla osób sprawnych i z niepełnosprawnością. Druga edycja wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 4 lutego o godz. 9:00 na terenie CrossFit GCW w Warszawie. Celem imprezy jest promocja sportu osób z niepełnosprawnością. Przy okazji wspólnie „wywiosłowane” metry zaowocują zakupem sprzętu sportowego dostosowanego dla najbardziej potrzebujących.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekają sportowe emocje i różne atrakcje. Gościem specjalnym imprezy będzie Piotr „Szmexy” Tomaszewski – znany YouTuber, który promuje aktywny styl życia. Ponadto, w rywalizacji nie zabraknie Szymona Klimzy, który kilka miesięcy temu triumfował w Wheel Throwdown, a w ubiegłym roku okazał się dwukrotnie bezkonkurencyjny w Wheelmageddonie, czyli jedynym w Polsce ekstremalnym wyścigu na wózkach inwalidzkich.

– Po raz kolejny wiosłujemy w słusznej sprawie. Naszym celem jest dobra zabawa i promocja sportu osób z niepełnosprawnością, a przy okazji zakup sprzętu sportowego dostosowanego dla osób z niepełnosprawnością. Konsekwentnie przełamujemy stereotypy na temat sportu, a wszystkie nasze imprezy mają charakter cykliczny. Otwieramy Nowy Rok z przytupem, stawiamy na adrenalinę, pozytywne emocje i chcemy zrobić coś dla innych. Cieszymy się, że w naszej misji nie jesteśmy osamotnieni – powiedział koordynator Avalon Extreme, Tomasz Biduś.

W zawodach wezmą udział najlepsi sportowcy w Polsce zarówno sprawni, jak i z niepełnosprawnością. Rywalizacja odbędzie się na dwóch rodzajach ergometrów – tradycyjnym (SPR) i dostosowanym (ON). Zawodnicy rozpoczną zmagania indywidualnie w dwóch grupach w klasyfikacji wstępnej, a następnie zostaną połączeni w pary. Podczas klasyfikacji wstępnej, każdy uczestnik będzie mieć dwa razy po dwie minuty, aby pokonać jak najdłuższy dystans – mierzony w metrach. Suma metrów przejechanych na ergometrze przez zawodników w obrębie pary będzie jednocześnie uzyskanym wynikiem.

Pierwsza edycja Avalon Extreme Rowing Hard odbyła się 12 lutego 2017 r. Niedzielne zawody rozpoczną się już o godz. 9:00 w CrossFit GCW przy Wale Miedzeszyńskim 646 w Warszawie.

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłał: Bartosz Sosnówka.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL