Wisła Kraków inwestuje w blind football!

Na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie została przekazana informacja o powstaniu sekcji blind footballu. „Biała Gwiazda” jest pierwszym klubem w piłkarskiej Ekstraklasie, w którym profesjonalnym szkoleniem objęte będą osoby z dysfunkcją wzroku.

W zaplanowanym na dziś w godzinach przedpołudniowych oficjalnym spotkaniu uczestniczyli prezes Wisły Kraków Rafał Wisłocki, Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Sportu Janusz Kozioł, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami Bogdan Dąsal oraz prezes fundacji „Nie Widząc Przeszkód” i kapitan drużyny Wisły Kraków-Blind Football (wcześniej Tyniecka Nie Widząc Przeszkód) Marcin Ryszka.

– W tej chwili zawodnicy będą występować w koszulkach z  białą gwiazdą na piersi. To jest wielka duma dla Krakowa, dla klubu i dla nas wszystkich – zakomunikował przybyłym na konferencję gościom Bogdan Dąsal, określając to niespotykane dotąd w skali naszego kraju połączenie mianem skoku jakościowego.

– To historyczne wydarzenie, które pozwoli rozwijać piłkę dla osób niewidzących w Polsce i mam nadzieję, że zmobilizuje to inne kluby, by takie sekcje powstawały – swojej radości z obwieszczenia tej nowiny nie krył również prezes „Białej Gwiazdy” Rafał Wisłocki, który przejął ster w klubie z wielkimi sportowymi tradycjami z początkiem tego roku.

– Cieszę się, że doszło do połączenia sił w przypadku blind footballu i Wisły Kraków. Łączenie takich sekcji z profesjonalnymi klubami uważam za bardzo dobry kierunek. Blind football jest zaprzyjaźniony z miastem też od paru lat. Staraliśmy się na różne możliwe sposoby wspierać drużynę, która w Krakowie powstała – dodał Janusz Kozioł, zapewniając jednocześnie, że powstały właśnie zespół Wisła Kraków-Blind Football wciąż będzie mógł liczyć na pomoc ze strony miasta.

Głos w sprawie połączenia zabrał również Marcin Ryszka, który przed laty z powodzeniem realizował się w basenie, a dziś z równie wielkim zaangażowaniem zaraża innych swoją futbolową pasją.

– Gdyby ktoś mi powiedział, gdy byłem dzieckiem, że coś takiego będzie miało miejsce, to pewnie bym w to nie uwierzył. Idziemy w stronę standardów europejskich. Takie kluby jak Schalke Gelsenkirchen, Borussia Dortmund, Anderlecht Bruksela to są drużyny, które również posiadają sekcje blind footballu i mam nadzieję, że ta nasza umowa partnerska pomiędzy Fundacją „Nie Widząc Przeszkód” a Wisłą Kraków spowoduje, że będziemy mogli bardziej reklamować naszą dyscyplinę i pokazywać, że piłka jest jedna, że jest piękna i potrafi łączyć.

Podczas spotkania zaprezentowana została koszulka nowo utworzonej drużyny, a także ogłoszono decyzję o nawiązaniu współpracy z LV BET będącego od tego momentu oficjalnym sponsorem sekcji. Poinformowano również, że w najbliższej perspektywie – wzorem Legii Warszawa – klub ma w planach uruchomienie sekcji amp futbolu. W tej dyscyplinie już w przyszłym roku odbędą się w Krakowie mistrzostwa Starego Kontynentu.

Fot.: Wisła Kraków (dzięki uprzejmości Marcina Ryszki).

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL