Fot. Adam Nurkiewicz/Polska Fundacja Paraolimpijska

Worek medali Polaków na strzeleckich zawodach w Hanowerze!

Worek medali przywiozła z międzynarodowych zawodów strzeleckich w Hanowerze mocna 13-osobowa polska reprezentacja. Indywidualnie na najwyższym stopniu podium meldowali się Emilia Babska, Barbara Moskal, Szymon Sowiński oraz Kacper Pierzyński.

Tradycyjne zawody w Hanowerze cieszą się ogromną popularnością wśród przedstawicieli strzelectwa sportowego. Tegoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła w dniach 30.04-7.05 uczestników igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, a także igrzysk Głuchych. W konkurencjach paraolimpijskich biało-czerwone barwy reprezentowało 13 zawodników, na czele z aktualnymi mistrzami świata – Emilią Babską, Barbarą Moskal oraz Szymonem Sowińskim.

Indywidualnie dwa złota w konkurencjach karabinowych zgarnęła Emilia Babska, która wygrała rywalizację w karabinie pneumatycznym stojąc (R2) oraz sportowym w trzech postawach (R8). Dwukrotnie po brąz sięgnął Marek Dobrowolski, plasując się na trzecim miejscu w strzelaniu pneumatycznym leżąc (R3) oraz w karabinie dowolnym – trzy pozycje (R7). Dwójka ta zajęła również pierwsze miejsce w mikstach. W klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy dodatkowo wywalczyli dwa srebrne krążki. W karabinie pneumatycznym (R3) sztuki tej dokonało trio w składzie Dobrowolski, Emilia Trześniowska oraz Waldemar Andruszkiewicz, zaś w karabinie dowolnym (R6), również leżąc, medale przypadły Babskiej, Dobrowolskiemu oraz Andruszkiewiczowi.

W grupie osób z dysfunkcją wzroku nie było mocnych na Barbarę Moskal, która z ogromną przewagą zatriumfowała w karabinie pneumatycznym stojąc. W postawie leżącej zdobyła z kolei srebro, a na trzeciej lokacie w tej konkurencji uplasowała się Barbara Matyka. Z brązu w klasyfikacji drużynowej cieszyli się Renata Tomaszewska, Piotr Staszewski oraz Grzegorz Modrzyński.

Wielkim sukcesem zakończyły się również występy naszych specjalistów w strzelaniu z pistoletów. W dwóch indywidualnych konkurencjach – pistolet sportowy (P3) oraz pistolet dowolny (P4) zwyciężał Szymon Sowiński, który ponadto w zmaganiach w pistolecie pneumatycznym (P1) musiał uznać wyższość reprezentacyjnego kolegi Kacpra Pierzyńskiego. W pistolecie pneumatycznym standard (P5) brązowy medal powędrował do Filipa Rodzika. W klasyfikacji zespołowej Pierzyński, Sowiński i Okoniewski wygrywali dwukrotnie – w P1 i P5. W P3 poza Sowińskim i Pierzyńskim złotą drużynę współtworzył też Rodzik. W P4 natomiast w składzie srebrnej drużyny znaleźli się Sowiński, Rodzik oraz Okoniewski.

Pierwsze międzynarodowe starty w sezonie pozwalają naszym strzelcom z optymizmem spoglądać w przyszłość. W roku poprzedzającym igrzyska w Paryżu imprezy docelowe stanowić dla nich będą mistrzostwa Europy w Rotterdamie (15-21.08) oraz światowy czempionat w Limie (19-29.09).

————

Fot. (ilustr.) Adam Nurkiewicz/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL