Fot. UKS Ada Judo Fun/Facebook

Worek medali sportowców z zespołem Downa na mistrzostwach Europy w Padwie!

W sobotę we włoskiej Padwie zakończyły się multidyscyplinarne mistrzostwa Europy osób z zespołem Downa. W zawodach uczestniczyła 32-osobowa reprezentacja Polski. Biało-czerwoni sportowcy rywalizowali w judo, lekkoatletyce, pływaniu i pływaniu artystycznym. W zawodach wzięło udział łącznie 514 uczestników z 21 państw.

Reprezentanci Polski włożyli ogrom wysiłku i emocji, które zaowocowały wspaniałymi osiągnięciami sportowymi. Nasza drużyna przywiozła do kraju 27 medali. Najcenniejsze złote krążki zdobyli judocy w rywalizacji drużynowej oraz pływaczki artystyczne w konkurencji duetów. W rywalizacji indywidualnej złoto wywalczyła polska lekkoatletka w rzucie dyskiem.

Medaliści ME osób z zespołem Downa

Judo

Maria Pajdak srebrny medal w kategorii do 63 kg, Tymoteusz Kełpiński srebrny, a Adam Wiśniewski (Warszawa) brązowy w kat. do 60 kg, Michał Miszkowski srebrny w kat. do 66 kg, Adam Wiśniewski (Elbląg) srebrny w kat. do 73 kg.

Lekkoatletyka

Zuzanna Szymańska złoty medal w rzucie dyskiem i srebrny w rzucie oszczepem, Kamil Grabowski srebrny w biegu na 800 metrów i dwa brązowe w biegach na 400 i 1500 metrów.

Pływanie

Szymon Gromada brązowy medal w stylu motylkowym 200m.

Dodatkowo na pływalni 12 medali wywalczyli nasi zawodnicy w swoich grupach wiekowych: Senior i Junior, startując w konkurencjach stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym na różnych dystansach.

Pływanie synchroniczne

Alicja Młodzińska i Matylda Bagińska – złoty medal w duecie oraz Matylda brązowy w konkurencji solo – program dowolny i Alicja brązowy w solo program techniczny.

Startujący w Padwie zawodnicy trenują w klubach zlokalizowanych w różnych miastach Polski. Na Europejskich Mistrzostwach tworzyli jedną Reprezentację kraju.

Jesteśmy dumni ze wszystkich zawodników – powiedziała Paulina Gadomska-Dzięcioł z Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI). – Podziwiamy ich za wielką pracę i determinację w drodze do mistrzostwa. Jesteśmy też wdzięczni trenerom i opiekunom za nieustające zaangażowanie w pracę ze sportowcami z zespołem Downa, która przynosi tak spektakularne efekty. Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy wspierają zawodników, kluby, w których trenują oraz naszą fundację.

Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Partnerem przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

————

Informacja prasowa

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL