Zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną popłyną po medale mistrzostw Polski!

W najbliższy weekend w Krakowie odbędą się mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w pływaniu, przeznaczone dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Do udziału w zawodach zgłosiło się blisko 80 pływaków, reprezentujących 8 województw: mazowieckie, małopolskie, kujawsko-pomorskie, śląskie, wielkopolskie, lubelskie, pomorskie i lubuskie.

W Krakowie pojawią się członkowie kadry narodowej w pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną, medaliści MP Sprawni Razem z poprzednich lat oraz debiutanci. Mimo trudnego dla sportu okresu pandemii wszyscy zawodnicy solidnie przepracowali okres przygotowań, więc należy spodziewać się wysokiego poziomu i wielu rekordów życiowych.

Mistrzostwa odbędą się na 25-metrowym basenie Zespołu Krytych Pływalni AWF w Krakowie. Rozpoczną się w sobotę o g. 15.00 rozgrzewką i ceremonią otwarcia. Później planowane są pierwsze starty w konkurencjach indywidualnych oraz sztafety. Finały odbędą się w niedzielę od g. 9.00. Organizatorami mistrzostw są Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” i Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno- Sportowe „Sprawni Razem”.

Prawo startu w zawodach mają uczniowie szkół i ośrodków specjalnych, absolwenci, uczniowie szkół integracyjnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej – najlepsi zawodnicy z całego kraju. Program zawodów przewiduje konkurencje dla kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe oraz oddzielną rywalizację dla osób z zespołem Downa, które w tym roku będą rywalizować we wszystkich czterech stylach pływackich! Zawody prowadzone są zgodnie z przepisami FINA i PZP.

Regulamin dostępny jest na fanpage’u: https://www.facebook.com/SprawniRazem2008.

————

Fot.: Małopolskie Stowarzyszenia Społeczno Sportowe Sprawni-Razem

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL