Gospodarze odsłaniają kolejne karty. Znamy harmonogram igrzysk paraolimpijskich w Tokio

Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio odsłania kolejne karty. Na 377 dni przed ceremonią otwarcia letnich paraigrzysk przedstawiono szczegółowy harmonogram zawodów.

Przygotowania do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich ruszyły pełną parą. Większość sportowców na dobre wskoczyła w długi i zawiły proces zdobywania kwalifikacji. Pozostali zawodnicy etap walki o wymarzone przepustki wciąż mają przed sobą. Ci, którzy najowocniej i najefektywniej wykorzystają najbliższe miesiące, już 25 sierpnia staną na płycie olimpijskiego stadionu w Tokio, by wraz z wiwatującym na trybunach tłumem chłonąć wszystkimi zmysłami wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia.

Już teraz śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że będą to igrzyska rekordów. Dla najlepszych sportowców XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich, których uroczyste otwarcie nastąpi 25 sierpnia, przygotowano 540 kompletów medali. To o dwanaście zestawów więcej w porównaniu z poprzednią edycją w Rio de Janeiro. W stolicy Japonii przewidziano start 4400 sportowców, których zmagania ulokowane zostaną w 21 lokalizacjach w prefekturach Tokio, Saitama, Chiba i Shizuoka. Najliczniejszą grupę stanowić będą lekkoatleci, którzy powalczą o krążki w 168 konkurencjach. Igrzyska zwieńczone zostaną 6 września efektowną ceremonią zamknięcia.

Mnogość i różnorodność dyscyplin zaadaptowanych do możliwości osób z niepełnosprawnością to znak rozpoznawczy igrzysk paraolimpijskich. Na olimpijskich obiektach zaprezentują się mistrzowie w 22 sportowych dziedzinach. W wielkiej paraolimpijskiej rodzinie po raz pierwszy powitani zostaną badmintoniści oraz przedstawiciele środowiska taekwondo. Z powodu niesatysfakcjonującego międzynarodowego zasięgu z programu wykreślone zostały natomiast zmagania żeglarzy oraz piłki nożnej w siedmioosobowym wydaniu.

Harmonogram igrzysk:

harmonogram

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL