Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Znamy terminy igrzysk w Los Angeles w 2028 roku

Los Angeles w 2028 roku będzie gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich. Wczoraj oficjalnie zostały ogłoszone terminy obu imprez.

Igrzyska olimpijskie w Mieście Aniołów odbędą się już po raz trzeci. Multidyscyplinarne wydarzenie sportowe, któremu przyświeca idea Coubertinowska, zorganizowano w 1932 roku, by powrócić tam ponownie w 1984 roku. Zmagania z udziałem przedstawicieli sportów paraolimpijskich rozegrane zostaną z kolei po raz pierwszy w historii.

Od poniedziałku rozpoczęło się oficjalne odliczanie do zaplanowanych na rok 2028 obu imprez, a punktem kulminacyjnym okazało się przekazanie do publicznej wiadomości terminów trwania zawodów olimpijskich oraz paraolimpijskich. Olimpijski ogień zapłonie 14 lipca i zgaśnie 30 lipca. Paraolimpijska rywalizacja potrwa natomiast od 15 do 27 sierpnia.

Co warto podkreślić, zmagania we wszystkich dyscyplinach przeprowadzone zostaną na istniejących już sportowych arenach, aby maksymalnie zredukować koszty i wpływ budowy nowych obiektów na środowisko. Organizatorzy wstępnie szacują, że w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich zaprezentuje się około 15 tysięcy sportowców.

————

Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL