Rusza drugi sezon programu „SuperLudzie”! Na pierwszy ogień Tomasz Kowalski oraz Adrian Castro

Program „SuperLudzie” to wyjątkowa seria dokumentalna, opowiadająca o osobach niepełnosprawnych, które pokazują, że w życiu nie ma dla nich żadnych barier i granic. Swoją postawą motywują innych do działania i udowadniają, że niczym nie różnią się od osób sprawnych fizycznie oraz łamią wszelkie stereotypy. Po ponad dwumiesięcznej przerwie program powraca na antenę!

Pierwszy odcinek drugiego sezonu programu „SuperLudzie” przedstawia sylwetki dwojga bohaterów – Tomasza Kowalskiego oraz Adriana Castro. Tomasz to niezwykle utalentowany wokalista, zwycięzca czwartej edycji programu „Tylko muzyka. Must be the music”, po którym jego kariera zaczęła nabierać rozpędu. Tomasz był niegdyś zapalonym motocyklistą, jednak kilka lat temu, uległ wypadkowi i znalazł się na wózku inwalidzkim. Wtedy jego życie bardzo się zmieniło. Szczęśliwie, udaje mu się je na nowo poukładać i wraca do spełniania marzeń – wraz ze swoim zespołem nagrywa nowe piosenki. Walczy także o powrót do zdrowia poprzez codzienną rehabilitację i treningi aikido. Jego ogromną siłą i wsparciem jest rodzina – kochający synowie oraz tata.

Drugi bohater – Adrian Castro – także został niepełnosprawny wskutek wypadku na motocyklu. Wtedy jego życie kompletnie się zmieniło. Przeżył chwile załamania, ale postanowił odbudować swoją samoocenę poprzez sport. Obecnie uprawia szermierkę na wózkach i jest jednym z najlepszych na świecie zawodników. Ma już na swoim koncie olimpijski brąz, o który pojedynkował się ze swoim przyszłym teściem, jednak jego największym marzeniem jest złoty medal olimpijski. Szermierka odmieniła także jego życie prywatne – dzięki niej poznał swoją obecną narzeczoną. W drugim sezonie „SuperLudzi” prezentujemy także mini serię – „Kontakt bez napięć”. W pierwszym odcinku programu, Izabela Sopalska-Rybak z fundacji „Kulawa Warszawa” opowie jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.

Adrian Castro obecnie przebywa w Pizie, gdzie od piątku rozgrywany jest Puchar Świata w szermierce na wózkach. O tym, jak we Włoszech spisuje się nasza reprezentacja, przeczytacie TUTAJ i TUTAJ.

Emisja pierwszego odcinka drugiego sezonu programu odbędzie się już dziś (tj. 11 marca) o godzinie 11:00 na kanale Super Polsat!

————

Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłała: Karolina Wierzbicka.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL