Taneczna rywalizacja w Łomiankach już od jutra! Ruszają mistrzostwa Europy!

Podwarszawskie Łomianki od piątku do niedzieli gościć będą zawodników startujących w mistrzostwach Europy w tańcu na wózkach.  O medale walczyć będzie około stu tancerzy (w tym 70 na wózkach) z czternastu krajów. Impreza mistrzowskiej rangi powraca do tego miasta po czterech latach.

Polskie barwy w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym (ICDS) w Łomiankach (ul. Staszica 2) reprezentować będą Katarzyna Błoch (niezrzeszona) oraz zawodnicy Stowarzyszenia Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing-Duet Joanna Reda, Paweł Karpiński, Julia Sadkowska, Nadine Kinczel i Monika Chojnacka.

Bez wątpienia nasi reprezentanci będą należeć do grona kandydatów do medali, zwłaszcza po udanych mistrzostwach świata w 2017 roku. O medale powalczyć powinni w konkurencji duo w tańcach standardowych Paweł Karpiński z Joanną Redą oraz Karpiński w combi w parze z Nadiną Kinczel w tańcach latynoamerykańskich. Reda i Karpiński to aktualni mistrzowie Europy, dwa lata temu w słowackich Koszycach wywalczyli złoto w konkurencji duo latin II. Niewątpliwie polsku duet będzie chciał rozświetlić swoim występem obiekt w Łomiankach i obronić tytuł przed własną publicznością.

Serca jury oraz widowni z pewnością będzie chciała też skraść Katarzyna Błoch, która jest aktualną brązową medalistą mistrzostw świata w konkurencji solistek.

Sportowa rywalizacja w tej pasjonującej, widowiskowej i artystycznej konkurencji, rozpocznie się jutro o godz. 15:00, a zawodnicy prezentować się będą w konkurencji freestyle. Oficjalną ceremonię otwarcia mistrzostw organizatorzy zaplanowali na godzinę 15:00 w sobotę. Tego dnia oglądać będzie można zawodników w tańcach latynoamerykańskich (samba, cha-cha, rumba, pasodoble, jive). W niedzielę zaś rozegrane zostaną tańce standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep). Oficjalne zakończenie i ceremonie medalowe zaplanowano na godzinę 19:00.

Turniej w Łomiankach został objęty honorowym patronatem  Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W ramach tańca na wózkach wyróżnia się konkurencje:

  • combi, gdzie osoba niepełnosprawna tańczy ze sprawnym partnerem,
  • duo, gdzie tańczą dwie osoby poruszające się na wózkach,
  • soliści, gdzie kobiety i mężczyźni tańczą na wózkach.

Fot.: Sven Bruggeman

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL