Wybieramy sportowca czerwca!

Przed kilkoma dniami zakończyliśmy kolejny obfitujący w moc sportowych emocji miesiąc. Nadszedł zatem czas na wybranie sportowca czerwca. Poniżej przedstawiamy szóstkę (a właściwie ósemkę) nominowanych zawodników.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

– Adrian Castro (szermierka na wózkach)

Brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk paraolimpijskich w szabli. 27-latek wystąpił we wszystkich tegorocznych edycjach zawodów z cyklu Pucharu Świata i za każdym razem w indywidualnych zmaganiach szablistów lądował na podium. W lutym sięgnął w Eger po srebro, z marcowego turnieju w Pizie i majowego w Stadskanaal przywiózł już złoto. Kolekcję tę podczas rozgrywanej w Warszawie XVII edycji Pucharu Świata Szabla Kilińskiego powiększył o kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu.
Przeczytaj więcej.


– Anna Harkowska (kolarstwo)

Pięciokrotna srebrna medalistka igrzysk paraolimpijskich. Aktualna mistrzyni świata w scratchu. Podczas zawodów Pucharu Świata, które przed dwoma dniami zakończyły się w Emmen dwukrotnie była najlepsza. Na najwyższym stopniu podium stawała w jeździe na czas i wyścigu ze startu wspólnego. W klasyfikacji generalnej PŚ uplasowała się na drugiej pozycji.
Przeczytaj więcej. Przeczytaj więcej.


– Jarosław Kailing (wioślarstwo)

Poznań okazał się bardzo szczęśliwym miejscem dla Jarosława Kailinga. Podczas rozgrywanych na Malcie zawodów Pucharu Świata w wioślarstwie 54-latek, który na co dzień reprezentuje barwy KSI START Szczecin, w rywalizacji jedynek PR1M1x na dystansie 2000 metrów sięgnął po brąz. Wynik ten okrasił dodatkowo nowym rekordem Polski – 10:10,54 min.
Przeczytaj więcej.


– Bartosz Ostałowski (motosport)

Jedyny taki kierowca rajdowy na świecie, który prowadzi samochody stopami. Ostałowski w czerwcu udał się na zawody z cyklu Czech Drift Series, w których rywalizował z pełnosprawnymi konkurentami. I je wygrał! Po raz pierwszy w karierze 🙂

Przeczytaj więcej.


– Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław (kolarstwo szosowe)

Aktualne mistrzynie paraolimpijskie w tandemach w wyścigu ze startu wspólnego. Z Pucharu Świata w holenderskim Emmen powróciły do kraju z dwoma lokatami na podium. W czasówce uplasowały się na trzeciej pozycji. W starcie wspólnym do zwycięstwa zabrakło im dwóch sekund, ostatecznie ukończyły zawody na drugim miejscu. Taką też lokatę zajęły w końcowej klasyfikacji PŚ.
Przeczytaj więcej. Przeczytaj więcej.


– Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała (triathlon)

Lekkoatleta i triathlonista. Dwukrotny uczestnik igrzysk paraolimpijskich.  Wraz z przewodnikiem Tomaszem Domagałą podczas triathlonowych mistrzostw Europy w austriackim Kitzbuhel siegnął  po brązowy medal.
Przeczytaj więcej.


W jaki sposób można oddać głos? Wystarczy wejść na naszego Facebooka i pod zdjęciem wybrać jedną z sześciu reakcji (lajk, serduszko, etc.). Do każdego zawodnika przypisana została jedna emotikonka. Dodatkowo nazwiska sportowców uszeregowaliśmy w kolejności alfabetycznej, żeby uniknąć faworyzowania któregokolwiek z kandydatów.

Na Wasze głosy czekamy do 8 lipca (sobota) do godziny 15:00 🙂 Zatem do dzieła!

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL