Kończy się obfitujący w wydarzenia sportowe kwiecień, w związku z sukcesami naszych sportowców proponujemy naszym czytelnikom małą zabawę, a mianowicie wybór sportowca miesiąca! Głosowanie proste, o wynikach poinformujemy na stronie. A oto nasi kandydaci!

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

– Małgorzata Hałas

Nasza sztangistka udała się w tym miesiącu na zawody we francuskim Grenoble. Czwarta zawodniczka igrzysk paraolimpijskim pewnie sięgnęła po zwycięstwo w zawodach European Bench Press & Deadlift Cup. Polka tym samym udowodniła, że jest w dobrej dyspozycji, a forma przed docelową imprezą w tym roku, mistrzostwami świata jest coraz wyższa.

Przeczytaj więcej.

– Tadeusz Kruszelnicki
Wybór tenisisty w obfitującym w dobre wyniki miesiącu, był pewniakiem. Postawiliśmy, że w gronie kandydatów umieścimy Pana Tadeusza Kruszelnickiego. Nasz wielokrotny paraolimpijczyk, w kwietniu sięgnął po drugie miejsce w turnieju w Rosji, gdzie pokonał najwyżej sklasyfikowanego naszego tenisistę w rankingu światowym, Kamila Fabisiaka.

Przeczytaj więcej.

– Arleta Meloch

Paraolimpijczycy chcą by w mediach traktować ich równo, ale jak można się zgodzić, jak widzimy takie wyniki jak w maratonie pań, gdzie podczas mistrzostw Polski po brąz sięgnęła biegaczka Arleta Meloch, która w dorobku ma medale srebrne z Igrzysk Paraolimpijskich. 37-latka zdobyła kolejny krążek w swojej karierze w krajowym czempionacie.
Przeczytaj więcej.

– Sławomir Okoniewski

Doświadczony polski strzelec doskonale spisał się na zawodach organizowanych przed własną publicznością w Szczecinie. Okoniewski w mocno obsadzonej konkurencji pistoletu pneumatycznego P1 awansował do finału, gdzie uplasował się na najniższym stopniu podium.

Przeczytaj więcej.

– Szymon Sowiński

Drugi z naszych strzelców spisuje się z imprezy na imprezę coraz lepiej. Swój start w Igrzyskach Paraolimpijskich zakończył na czwartym miejscu, jednak ten rok jest dla niego naprawdę udany. Po sukcesie w zawodach w Zjednoczonych Emiratach Arbaskich, Polak sięgnął po srebro Pucharu Świata w Szczecinie.

Przeczytaj więcej.

– Rafał Wilk

Sezon rozpoczął się dla Polaka niezwykle udanie, nasz kolarz odniósł już u progu sezonu trzy zwycięstwa, jedno w Serbii, zaś dwa w kraju – w zawodach Orlen Warsaw Marathon oraz w 16. PZU Cracovia Marathon. Jak widać, słowa udzielone w wywiadzie dla naszej redakcji: Jestem wciąż głodny sukcesów, są zapowiedzią jeszcze lepszych wyników w tym sezonie, zwłaszcza na tegorocznych mistrzostwach świata.

Przeczytacie więcej.

Jak można głosować? Mamy dla was post na Facebooku, liczyć się będą głosy w postaci klikniętych reakcji. Te przypisaliśmy zawodnikom według kolejności alfabetycznej. W związku z wieloma sukcesami, wybraliśmy szóstkę, dwójce przypadły smutki buźki oferowane przez portal, jednak czytelnicy możecie sprawić, że wcale takie nie będą dla tych sportowców. Zapraszamy serdecznie do zabawy. Głosujemy do 3 maja, godz. 15:00 !!!

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL